Лісівники сподівалися на материнський інстинкт лосихи і не помилилися
Надзвичайна подія нещодавно сталася на території Гірницького лісництва, в урочищі Буяново Ратнівського району, пастухи, що саме там пасли худобу, побачили лосиху з малесеньким лосеням, які переходили з одного лісового масиву у інший через меліоративний канал. Як говорили вони, за дикими звірами кинувся бродячий пес: лосенятко застрягло у каналі, а лосиху він погнав далі
Валентина БОРЗОВЕЦЬ
Пастухи взялися рятувати маля, витягли його з каналу, і перед ними постало питання, що ж робити далі. За порадою звернулися до майстра лісу Анатолія Колядюка та єгеря Володимира Октисюка, а ті, у свою чергу, — до головного мисливствознавця ДП «Ратнівське лісомисливське господарство» Миколи Старушика. Зазвичай, як міркував Микола Сергійович, спрацьовує материнський інстинкт, і лосиха має повернутися за
вже ближче до вечора побачили її — бідна, вийшла з лісу у пошуках дитини. Відпустили з прив'язі лосеня. А зранку на тому місці та в окрузі вже їх не було — мама забрала дитинча із собою.
дитям.
Отож вирішили потримати лосеня до вечора на прив'язі біля того ж меліоративного каналу, де воно відстало від мами. Була надія, що повернеться лосиха. І вже ближче до вечора побачили її — бідна, вийшла з лісу у пошуках дитини. Відпустили з прив'язі лосеня. А зранку на тому місці та в окрузі вже їх не було — мама забрала дитинча із собою. Працівники лісу виявили їхні свіжі сліди…
Микола Старушик каже, що у період масового розмноження диких тварин на всій території України ввели так званий «сезон тиші», який має сприяти розмноженню дичини, збереженню молодняка птахів і звірів. У цей період у лісах заборонені будь-які заходи, що є джерелом підвищеного шуму та неспокою. Це, зокрема, санітарні рубки, стрілянина тощо. Порушники цих правил несуть не тільки моральну, а й фінансову відповідальність. І кожен з нас повинен подумати, яким чином у цей період зменшити згубну дію нашого вторгнення у природу.
А поява собаки без нагляду у мисливських угіддях згідно із Законом України «Про мисливське господарство та полювання» — є адміністративним порушенням, і господар карається штрафом від 102 до 1020 гривень. Бувають випадки, що господар бере собаку у ліс, а той, почувши чи побачивши диких тварин, починає полювання за ними, а в результаті звірі потерпають і можуть втратити своїх дитинчат.