Трамп готовий продавати Україні «мільйони і мільйони тонн вугілля»
«Ми будемо експортувати американську енергетику по всьому світу», – заявив глава Білого дому
Президент США Дональд Трамп готовий продавати Україні «мільйони і мільйони тонн вугілля». Про це він заявив виступаючи в міністерстві енергетики США, передає «Українська правда» з посиланням на Reuters.
Трамп заявив про «золотий вік» енергетичного бізнесу США, оголосивши про намір збільшити експорт природного газу нафти і вугілля на ринки Східної Європи і Азії.
Трамп заявив про «золотий вік» енергетичного бізнесу США, оголосивши про намір збільшити експорт природного газу нафти і вугілля на ринки Східної Європи і Азії.
«Ми тут сьогодні, щоб дати волю новій американській енергетичній політиці. Ми будемо експортувати американську енергетику по всьому світу», – заявив Трамп.
Президент США планує просувати американський експорт скрапленого природного газу (СПГ) на зустрічі з лідерами Центральної та Східної Європи, які в значній мірі залежать від поставок російських енергоносіїв, у Варшаві наступного тижня. Після цього Трамп проведе зустріч з президентом РФ Володимиром Путіним в кулуарах G20.
Президент США також оголосив про плани експортувати вугілля Києву. «Україна сказала нам, що їй потрібні мільйони і мільйони тонн вугілля», – сказав він.
«Прямо зараз є багато інших місць, яким воно потрібне, і ми готові продавати його в усьому світі тим, хто його потребує», – додав він.
У зв’язку з цим міністр енергетики США Рік Перрі заявив, що хоча рішення Трампа про вихід з Паризької кліматичної угоди може нашкодити відносинам США з іншими країнами, експорт енергоносіїв навпаки сприятиме зміцненню зв’язків із союзниками.
Сполучені Штати зможуть заробити набагато більше друзів, будучи в змозі поставляти енергоносії країнам, які є заручниками Росії, вважає міністр.
Раніше в цьому місяці американська компанія Cheniere Energy Inc. здійснила перші поставки СПГ Польщі і Нідерландам.