Суд повернув державі Межигір'я
Суд визнав недійсними договори, за якими «Межигір'я» перестало бути державною власністю у 2007 році
Про це написав на своїй сторінці Facebook Генпрокурор Юрій Луценко. «Київський апеляційний господарський суд за поданням прокуратури Києва 1/08 прийняв рішення про визнання недійсними договорів, за якими урядова резиденція «Межигір'я» вибула у 2007 році з державної власності», - написав він. «Наступний крок - судове рішення про відповідальність Януковича, Ставицького та інших за незаконну оборудку диктатора», - додав Юрій Луценко.
Як відомо, суд наклав арешт на нерухомість у Межигір'ї ще у 2014 році.
За словами начальника департаменту спецрозслідувань Генеральної прокуратури Сергія Горбатюка, майно мало залишатися під арештом до вироку суду про конфіскацію, або якщо Верховна Рада прийме закон про спецконфіскацію. У березні 2014 року ГПУ відкрила кримінальне провадження за фактом заволодіння держмайном в особливо великих розмірах - комплексом будівель будинку відпочинку «Межигір’я» с. Нові Петрівці Вишгородського району Київської області. У рамках кримінального провадження повідомлено підозру екс-президенту Віктору Януковичу, колишньому засновнику та директору ТОВ «Танталіт» Павлу Литовченку, колишньому директору ТОВ «Медінвесттрейд» Геннадію Герасименку. У вересні 2013 р. номінальним власником «Танталіту» став Сергій Клюєв, який повідомив, що придбав компанію в екс-нардепа від Партії регіонів Ігоря Гуменюка. За даними Держфінмоніторингу, гроші за придбання «Танталіту» Клюєвим надійшли від віргінського офшору «Tisha Investments LTD».