Закон про нові санкції США передбачає $30 млн на енергобезпеку України
Законодавчий акт передбачає створення «Фонду для протидії російському впливу» і виділяє до його бюджету $250 млн на 2018-2019 фінансові роки
Закон «Протидія супротивникам Америки через санкції», підписаний президентом США Дональдом Трампом у середу, передбачає виділення коштів на підтримку енергетичної безпеки України.
Передбачена також допомога США з реформування енергетичного сектора України та зменшення залежності від російських енергетичних ресурсів.
Про це пише «Європейська правда» з посиланням на повідомлення посольства України в США.
«На реалізацію ініціатив щодо підтримки енергетичної безпеки України передбачається виділення $30 млн», - йдеться в повідомленні.
У диппредставництві зазначили, що політикою США, згідно із законом, є підтримка уряду України у відновленні суверенітету і територіальної цілісності, осуд і протидія всім дестабілізуючим зусиллям уряду РФ в Україні, невизнання незаконної анексії Криму урядом РФ або відторгнення будь-якої частини території України з використанням військової сили.
Передбачена також допомога США з реформування енергетичного сектора України та зменшення залежності від російських енергетичних ресурсів, продовження протидії реалізації проекту «Північний потік-2».
Раніше цей закон був схвалений переважною більшістю Палати представників Конгресу США і Сенатом США. Після підписання документа президентом США 2 серпня закон набув чинності.