Курси НБУ $ 41.45 € 46.96
Панове, які керують Луцьком: чому в шкільних їдальнях – ​золоті яблука і ще золотіші мандарини?

Батьки просять контролюючі органи звернути увагу на ціни в шкільних їдальнях.

Волинь-нова

Панове, які керують Луцьком: чому в шкільних їдальнях – ​золоті яблука і ще золотіші мандарини?

Пам’ятаєте українську народну казку «Гуси-лебеді»? Іванко, викрадений помічниками Баби Яги, сидить та й грається золотим яблучком

Але, щоб ви хотіли знати, я не казки буду розказувати, бо нині золоті яблука продають у… шкільних буфетах. Чи то за тридев’ять земель завезені ті вітамінні фрукти у школу, що за такими казковими цінами?

Луцькі батьки масово скаржаться, що нині у шкільній їдальні ціна на одне яблуко – ​5 гривень. А мандарин у тому ж закладі – ​будь ласка, вам за 6. Порахуйте тепер самі, скільки коштує кілограм фруктів? Отож бо й воно… І це не під весну чи глибокої зими, коли запаси закінчуються, а ще сьогодні, після урожайної осені, коли місцеві фермери продають яблука за оптовими цінами по 10 гривень за кілограм, а в супермаркетах вони вартують 14–20.

Яблучко не просте, а... дороге!
Яблучко не просте, а... дороге!

 Можливо, зацікавитеся, хто перемагає в усіх цих закупівлях і тендерах на поставку золотих яблук у школи?

Не будемо сьогодні говорити про булочки, які значно дешевші у хлібних кіосках, адже у школі запевняють: тут вони якісь особливі, без шкідливого розрихлювача, тому майже вдвічі дорожчі. Зазвичай, батьки дають дитині 20 гривень на обід, на який виходить гаряче друге, але уроків багато, як і перерв, і на одній з них дитина захотіла перекусити, то найпростіше, що їй уявляється – це з’їсти яблуко. Та за тією ціною, що у буфеті, на нього залишається хіба подивитися, як на золоте.

Пригадався недавній сюжет «ТСН», у якому йшлося, що народні обранці невдоволені спільними обідами з журналістами у парламентській їдальні. Бо ті, мовляв, псують депутатську репутацію, оприлюднюючи ціни та асортимент парламентського буфету. То, може, хай би депутати й собі пообідали в котрійсь зі шкільних їдалень та прикупили золотих мандаринів у буфеті для школярів?

Не знаю, як директори, а батьки і журналісти запрошуть вас, народні обранці, частіше приходити до школи у будній день без попередження просто у буфет. Отак прийдете перед формуванням річного бюджету і прикинете собі, скільки ж то школярикові мають дати завтра батьки кишенькових грошиків з такими цінами на фрукти. А тоді, можливо, зацікавитеся, хто перемагає в усіх цих закупівлях і тендерах на поставку золотих яблук у школи, і хто на цьому заробляє, збільшуючи ціну десь на 300 – 400%. Запитати б управління освіти чи антимонопольний комітет? Але вже сьогодні потрібно відповісти своєму школярикові, коли в буфеті він може купити звичайне яблуко, а не золоте?  

Telegram Channel