
Малиною планують засадити 10 гектарів.
Вирощувати малину волинянам допоможуть поляки
Перспективи розвитку українсько – польського аграрного партнерства в сфері ягідництва та садівництва обговорили на презентаційній прес - конференції за участю віце – консула Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку Марека Запура, керівника проекту «Західноукраїнський садівничо-городницький кооператив», голови товариства «Інтеграція Європа–Схід» Кшиштофа Каліти, депутатів обласної ради, представників ОДА, голів ОТГ
Проект започаткували товариство «Інтеграція Європа–Схід» із міста Кельце (Свентокшиське воєводство) та Волинська обласна громадська організація «Фонд місцевого розвитку» під патронатом Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку. Загальна його вартість – 311 тисяч злотих, фінансову підтримку також надасть Міністерство закордонних справ Польщі. Найближчим часом на Волині заплановано створити перший на території всієї Західної України садівничо-городницький кооператив, який об’єднуватиме місцеві господарства, які спеціалізуватимуться по вирощуванню малини. Застосовуватимуть в роботі кращі польські стандарти технології, практики вирощування цієї ягоди та управління усім процесом.
Польська сторона планує передати на Волинь 70 тисяч саджанців високоякісної малини, які будуть висаджені на обраних ділянках у межах області.
Координатор заходів у рамках проекту в Україні, представник ГО «Фонд місцевого розвитку» Ельвіра Яцута розповіла, що це своєрідне продовженням минулорічної програми «Підтримка українсько-польських ініціатив щодо розвитку садівництва та ягідництва у Волинській області». Тоді для всіх зацікавлених осіб було організовано тренінги за участю польських експертів, які ділилися практичними порадами про те, як можна вести успішний бізнес у сфері сільського господарства. Нинішній проект важливий як для української, так і для польської сторони, бо є велике зацікавлення у подальшій співпраці.

Генеральний консул Генерального консульства РП в Луцьку Марек Запур зауважив, що торік до проекту залучали усіх бажаючих, тому важко сказати, наскільки ця співпраця була ефективною. Тепер вирішили дещо змінити підхід завдяки налагодженню контактів із окремими новоствореними ОТГ. Прийом заявок для участі в проекті «Західноукраїнський садівничо-городницький кооператив», який реалізовуватиметься до кінця 2018 року, розпочнеться 20 квітня, а реєстраційну форму можна подивитися на сайті товариства.
Багато людей знають, як вирощувати малину, але важливо навчити цьому молодих підприємців.
Керівник проекту, голова товариства «Інтеграція Європа–Схід» Кшиштоф Каліта розповів про основні етапи діяльності. Він, зокрема, наголосив, що запрошено експертів із Свентокшиського та Люблінського воєводств, аби вони поділилися власним досвідом із майбутніми учасниками проекту. Польська сторона планує передати на Волинь 70 тисяч саджанців високоякісної малини, які будуть висаджені на обраних ділянках у межах області. До слова, вісімдесят відсотків їхньої вартості сільгоспвиробникам буде компенсовано.
Як зазначив керівник проекту, багато людей знають, як вирощувати малину, але важливо навчити цьому молодих підприємців. У Польщі зараз мало фермерів займаються малиною, тому завдяки цьому проекту планують вирощувати цю поживну ягоду в Україні та реалізовувати її на польських ринках. Йшлося й про подальше підписання довгострокових контрактів з їхніми заводами з переробки фруктів, про людський фактор, який відіграє неабияку роль у кожній розпочатій справі. До речі, проект також передбачає облаштування на території господарств холодильних установок чи мобільних холодильників, аби малина добре зберігалася. Для усіх зацікавлених осіб будуть організовані агропромислові виставки у Львові та в Кельце (Польща).
Кшиштоф Каліта вручив представникам законодавчої та виконавчої гілки влади області офіційні листи, в яких повідомляється про початок впровадження цього міжнародного проекту «Західноукраїнський садівничо – городницький кооператив», його мету й шляхи реалізації, й пропонується прийняти почесний патронат над запланованою ініціативою. Голова постійної комісії з питань міжнародного співробітництва, зовнішньоекономічних зв’язків та інвестицій обласної ради Валерій Курстак та директор департаменту агропромислового розвитку Волинської ОДА Юрій Горбенко подякували представникам сусідньої країни за співпрацю й висловили сподівання на результативну роботу.
