
Відкриття є досить важливим, адже до цього не існувало жодних ознак того, що у Давньому Єгипті виробляли сир.
Фото: ВВС
У єгипетській гробниці знайшли 3200-річний сир
Вчені вважають, що у розбитих глиняних глеках із гробниці, якій 3200 років, містився саме сир
Кілька років тому група вчених досліджувала гробницю Птамеса, високопосадовця часів Давнього Єгипту. Вони знайшли і кілька розбитих глеків, пише ВВС.
В одному з них містилася «затверділа біляста маса», очевидно, щось їстівне. Проте вчені не були впевнені, про які саме харчі йшлося.
Нове дослідження ідентифікувало цю масу як сир, якому приблизно 3200 років. Відкриття є досить важливим, адже до цього не існувало жодних ознак того, що у Давньому Єгипті виробляли сир. «Проаналізований матеріал є, наверне, найстарішими археологічними рештками сиру, які колись були знайдені», - заявив доктор Енріко Греко із Університету Катанії, який разом із колегами із Каїрського Університету проводив дослідження.
«Ми знаємо, що його було зроблено з овечого і козячого молока, але мені справді важко уявити, яким був смак цього сиру»
«Ми знаємо, що його було зроблено з овечого і козячого молока, але мені справді важко уявити, яким був смак цього сиру», - заявив вчений. Стародавній сир був «дуже кислим і гострим» - заявив New York Times історик сироваріння і професор хімії Пол Кіндст
Дослідники також знайшли сліди бактерії, яка може викликати бруцельоз, - захворювання, яке може виникати через споживання непастеризованих молочних продуктів. Симптомами цього захворювання є висока температура, підвищена пітливість, біль у м'язах. Ця хвороба існує і сьогодні.
Гробниця, у якій було знайдено стародавній сир, належала Птамею, меру міста Мемфіс. Поховання у некрополі поблизу Каїру було вперше знайдено у 1885 році. Але, занесене пісками, воно було заново відкрите у 2010 році.
