Розморило у променях слави? Одержуйте порцію ганьби!

Емоції Євгена Коноплянки цілком зрозумілі: словаки повелися з українцями геть не по-сусідськи.

Фото Reuters.com.

Збірна України з футболу була відверто «ніякою» в поєдинку зі словаками

Ліга націй УЄФА. Ліга В. Група 1. Словаччина — ​Україна — ​4:1 (1:0 — ​Альберт Русняк, 6 хв.; 2:0 — ​Юрай Куцка, 26 хв.; 2:1 — ​Євген Коноплянка, 47 хв.; 3:1 — ​Адам Зреляк, 52 хв.; 4:1 — ​Роберт Мак, 62 хв.)

16 листопада 2018 року.
Трнава. «Стадіон Антона Малатінського». Головний суддя — ​Нікола Дабановіч (Чорногорія).

Україна: Денис Бойко, Сергій Кривцов (Ігор Пластун, 14 хв.), Микита Бурда, Микола Матвієнко, Олександр Караваєв, Тарас Степаненко, Євген Коноплянка (Микола Шапаренко, 65 хв.), Руслан Маліновський, Олександр Зінченко, Віктор Циганков, Андрій Борячук (Віктор Коваленко, 62 хв.). Головний тренер — ​Андрій Шевченко.

На поєдинок зі збірною Словаччини підопічні Андрія Шевченка виходили у статусі переможця своєї групи. Що там казати: українці зуміли заскочити в найвищий дивізіон Ліги націй — ​звідкіля вилетіли збірні Німеччини, Хорватії, Польщі та Ісландії!

Тож насправді ми готові були у протистоянні зі словаками пробачити хлопцям у жовтих футболках майже все. Включно з достойною поразкою в матчі, який уже не мав для нас турнірного значення.

Проте збірна України примудрилася показати себе значно гірше навіть за найпесимістичніші очікування. Ми «зуміли» пропустити аж чотири рази і були близькими до ще одного–двох голів у власні ворота — ​що стало б абсолютним антирекордом збірної України за всю її історію! Адже до цього найбільшими нашими фіаско в офіційних поєдинках були 0:4 1995–го від Хорватії, 1:4 2001–го від Німеччини і 0:4 2006–го від Іспанії. Ну й ще пригадується поразка 0:4 у товариському поєдинку з Чехією.

До цього найбільшими нашими фіаско в офіційних поєдинках були 0:4 1995-го від Хорватії, 1:4 2001-го від Німеччини і 0:4 2006-го від Іспанії. Ну й ще пригадується поразка 0:4 у товариському поєдинку з Чехією.

Щось схоже на надію у наших серцях з’явилося лишень на початку другої частини матчу, коли Коноплянка після передачі Караваєва забив справді класний гол і розмочив ті 0:2, які були на табло після першого тайму. Але вже за п’ять хвилин словаки знову показали гостям, хто у Трнаві господар…

Смішно, коли тренерський штаб збірної беруться критикувати журналісти чи вболівальники. Проте деякі рішення тих «штабістів» у конкретному по­єдинку дійсно видалися дивними. Приміром, у «старті» ви­йшов гравець ФК «Маріуполь» Андрій Борячук, натомість Мар’ян Швед із львівських «Карпат» (який нині впевнено йде другим у гонці бомбардирів УПЛ і поступається за гольовим доробком тільки бразильцю Жуніору Мораєсу із «Шахтаря»!) так і лишився у запасі. Ну от чим Андрій Борячук (за всієї поваги до нього і з найщирішими побажаннями вирости у справді класного футболіста!) станом на
16.11.20­­18 заслужив право одягнути футболку збірної в офіційному поєдинку зі стартових хвилин?! Більше за Борячука в УПЛ цього сезону забив не лише Швед, а й, приміром, Євген Банада з ФК «Олександрія» чи Денис Безбородько з «Десни». Можливо, свою роль зіграло те, що права на Борячука належать «Шахтарю»? Так права на голкіпера Андрія Луніна взагалі належать мад­ридському «Реалу» — ​проте на поле випустили таки Дениса Бойка з «Динамо», який примудрився чотири рази пропустити після чотирьох ударів словаків у рамку воріт, а другий із тих чотирьох — ​узагалі «шедевр» (подібне у нашому футболі вміє робити хіба Андрій П’ятов!).

Одним словом, дуже дивний матч у виконанні збірної України. Проте, може, воно й на краще — ​словаки жорстко опустили наших на грішну землю. Сподіватимемося, що «запаморочення від успіхів» завдяки тому струсу мине і ми таки почнемо потроху розвиватися далі.

За воротами

Андрій ШЕВЧЕНКО, головний тренер Національної збірної України:

«У першому таймі команда розгубилася, допустила кілька помилок. Ми поспішали, грали не властиво нам — ​за рахунок довгих передач. Швидкий гол теж вплинув на нашу гру. І перший, і другий м’яч. Хлопцям було важко. У другому таймі команда змінилася, стала грати в інший футбол. Я не кажу зараз про рахунок, він міг бути іншим.

У нас вилетів перед матчем нападник — ​Яремчук. За кілька годин він підійшов і сказав, що не може зіграти. Тому дали можливість іншому молодому гравцеві — ​Борячуку.

Ми дали зіграти 60 відсоткам футболістів з молодіжної команди. Вони не грали раніше на такому рівні. У другому таймі хлопці зібралися і моментами виглядали непогано».