В України — ​Слобода, у Білорусі — ​Жук, а в Естонії — ​«золото»

Дарина Слобода: «Віра в себе мене не підводить».

Фото lutsk2019.com.

До Луцька з’їхалися найсильніші легкоатлети–багатоборці континенту

6–7 липня обласний центр Волині перетворився на справжню спортивну столицю Європи: місцевий стадіон «Авангард» приймав командний Чемпіонат Європи з легкоатлетичних багатоборств!

На Волині змагалися найсильніші команди, які виступають у Суперлізі. Турнір у Першій та Другій лігах паралельно проходив у португальському містечку Рібейра–Брава.

За регламентом змагань кожна команда була представлена чотирма чоловіками та чотирма жінками. Місце збірної в підсумковому заліку визначалось за сумою результатів трійки найкращих серед чоловіків (десятиборство) і трійки найкращих серед жінок (семиборство).

У змаганнях легкоатлеток Суперліги не було рівних нашій співвітчизниці, 24–річній броварчанці Дарині Слободі, яка набрала рекордні для себе 6165 очок. Британка Кеті Стейнтон виборола «срібло» з результатом 6029 очок. «Бронзову» позицію посіла представниця Нідерландів Марійке Есселінк — ​5905 очок.

6–7 липня обласний центр Волині перетворився на справжню легкоатлетичну столицю Європи.

Прикметно, що до чільної п’ятірки увійшло ще дві українки: четвертою стала Ірина Рофе–Бекетова (5705 — ​також особистий рекорд), а п’ятою — ​Римма Буйненко (Гордієнко) (5685).

На жаль, такий потужний виступ наших жінок не змогли підтримати чоловіки. Руслан Малогловець фінішував на 17–й позиції (7353 очки), Вадим Адамчук — на 19–й (7165), а Василь Іваницький — на 21–й (7147). Водночас, варто зважати й на те, що вже після першого виду десятиборства через травму зійшов із дистанції лідер українців — ​33–річний Олексій Касьянов.

Перемогу ж святкував білорус Віталій Жук, який набрав 8237 очок. «Срібло» виборов естонець Майсел Уйбо (8181), а «бронзу» — ​іспанець Хорхе Уренія (8073). До речі, на четвертій на п’ятій позиціях фінішували ще двоє естонців — ​Крістян Росенберг (8033) та Янек Ойглен (7996).

Саме блискучий виступ чоловіків забезпечив естонцям перемогу в командній першості Суперліги. Другими стали білоруси, третіми — ​британці, Україна — ​на дещо прикрій, четвертій, позиції. Водночас це точно не провал — ​«синьо–жовті» впевнено зберегли прописку в Суперлізі (до Першої ліги прямують Швейцарія та Нідерланди — ​у зворотному напрямку вирушають Чехія та Фінляндія; натомість найбільшими невдахами змагань уже Першої ліги стали Швеція та Латвія, місце яких займуть переможці Другої ліги — ​Бельгія та Ірландія).

Підсумковий командний залік командного Чемпіонату Європи з легкоатлетичних багатоборств–2019: