На честь уродженки Четвертні Маневицького району Ірини Климець в Італії звучав Гімн України!

У суперечці за медаль найвищого ґатунку волинянка «взула» двох полячок — ​Мальвіну Копрон («срібло») і Катаржину Фурманек («бронза»).

Фото glavcom.ua.

Наша землячка не мала рівних серед спортсменів–студентів світу в метанні молота

На ХХХ літній Універсіаді, яка проходила з 3 по 14 липня в італійському Неаполі, українці завоювали 20 медалей: 6 — ​золотих, 7 — ​срібних, 7 — ​бронзових.

За однакової кількості нагород найвищого ґатунку ми поступилися ПАР за числом здобутих других місць і не увійшли до чільної десятки в підсумковому медальному заліку.

Це найгірший результат наших спортсменів–студентів на літніх Універсіадах. До цього таким для України був виступ на змаганнях 1995 року в японській Фукуоці, де ми посіли 9–те місце (медалей мали менше — ​15 (4–5–6), проте в ті часи розігрувалася й значно менша кількість комплектів нагород).

До речі, після відносного «провалу» 1995–го, ми тріумфально виступили вже на наступній Універсіаді — ​1997 року. Тоді — ​на італійській Сицилії — ​українці вибороли 27 нагород, левова частка з яких (17) були золотими (ще 6 — ​срібними, 4 — ​бронзовими), посівши друге місце в підсумковому медальному заліку відразу після команди США! Може, й цього разу наше спортивне студентство дозволило собі трішечки «розслабитися», аби вже 2021–го — ​на ХХХІ літній Універсіаді в китайському Ченду — ​приголомшити спортивний світ?

А представниці того ж таки Східноєвропейського національного університету Олена Собчук, Марія Філюк, Валентина Мирончук вибороли «срібло» в командному заліку зі спортивної ходьби на дистанції 20 км.

Але що це ми затягнули сумної? Наші з Неаполя таки повертаються із цілим оберемком нагород, і чималенька заслуга у цьому наших земляків–волинян! Студентка СНУ імені Лесі Українки Ірина Климець, уродженка Четвертні Маневицького району, здобула «золото» у змаганнях із метання молота, кинувши чотирикілограмову «залізяку» на 71,25 метра! А представниці Лесиного вишу Олена Собчук, Марія Філюк, Валентина Мирончук вибороли «срібло» в командному заліку зі спортивної ходьби на дистанції 20 км. Ще один волинянин, дворазовий чемпіон нещодавньої Європіади і, звісно, також вихованець СНУ Данило Даниленко зупинився за один–однісінький крок від п’єдесталу в забігу на 400 м. Здавалося б, прикра «дерев’яна» медаль, але продемонстрований результат — ​46,23 с — ​для молодого спортсмена — ​особистий рекорд. Тобто є прогрес, а разом із ним прийдуть і нові перемоги.

Своє вагоме слово сказали і рівняни. Катерина Климюк, яка нині представляє Запоріжжя, здобула «золото» в жіночій естафеті 4х400 м. Партнерками нашої землячки були Марія Миколенко, Анастасія Голєнєва, Тетяна Мельник.

Підсумковий медальний залік літньої Універсіади–2019 (усього медалі здобули представники 68 країн)