Осівцівські учні пішли на уроки - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 24.48 € 26.42
Осівцівські учні пішли  на уроки

Уряд ухвалив фінансування будівництва, тож є надія, що скоро навчальний заклад офіційно відкриється.

Фото із сайту газети «Полісся».

Осівцівські учні пішли на уроки

Після тижневого протесту батьки відпустили дітей на навчання. Але запевняють: якщо відкриття нової школи відтермінують на тривалий час, то миритися з цим не стануть

В Осівцях Камінь–Каширського району вже дуже давно чекають, коли ж нарешті їхні діти будуть здобувати освіту в новому сучасному приміщенні, а не у пристосованих столітніх будівлях без спортзали та їдальні. Утім, навіть попри те, що ще у 2013 році всі 5 корпусів навчального закладу визнали аварійними, понад 200 учнів і дотепер продовжують тут навчатися. Відкриття нової школи вкотре відкладається. Причина — об’єкт ще повністю не профінансований.

Новий навчальний заклад у селі будується вже четвертий рік. Спочатку його відкриття анонсували на 1 вересня 2018–го, потім було зрозуміло, що завершити роботи до цього часу не вдасться, а тому перенесли подію на 2019–й. Тепер, коли приміщення майже добудували, знову не знають, коли його здадуть в експлуатацію, бо не готові документи.

В новобудові побувала спеціальна комісія, котра оглянула об’єкт та засвідчила, що школа майже готова.

Через ось цю невизначеність люди і вирішили вдатися до бойкоту. І 1 жовтня не пустили дітей на навчання. Лише після цього в новобудові побувала спеціальна комісія, котра оглянула об’єкт та засвідчила, що школа майже готова. Залишилося під’єднати мережі, обладнати їдальню, умеблювати класні кімнати. Протягом якого часу вдасться це зробити, районні посадовці не беруться передбачати. Кажуть, як тільки розрахуються з підрядником, школу здадуть в експлуатацію.

— Зараз у новобудову вже завезли 50 відсотків необхідного кухонного обладнання. Решту теж доставлять, — оптимістично налаштований перший заступник голови районної держадміністрації Олександр Михалік.

За його словами, перший транш на суму 3 мільйони гривень із необхідних 21 підрядник уже отримав. Наступні проплати обіцяли здійснити протягом жовтня: новий уряд ухвалив фінансування будівництва школи в Осівцях. Тож звістка про те, що кошти почали надходити, і стала причиною припинення батьківського протесту.

Тетяна ПРИХОДЬКО.


Передрук або відтворення у будь-якій формі цього матеріалу без письмової згоди volyn.com.ua заборонено.