Андрій Тлумак: «Гравці «Волині» — ​справжні гладіатори!»

Станіслав Куліш вітає Віталія Приндету із першим голом «Волині» у ворота «Металіста 1925».

Фото fcvolyn.net.

Тим часом міський голова Івано–Франківська назвав лідера першості — ​«Інгулець» із Петрового — ​«позорною командою бариг»

Чемпіонат України з футболу, Перша ліга.

24–й тур. «Балкани» (Зоря, Одещина) — ​«Волинь» (Луцьк) — ​1:4 (0:1 — ​Амбросій Чачуа, 11 хв.; 0:2 — ​Валерій Сад, 34 хв.; 1:2 — ​Андрій Фаюк, 45+2 хв.; 1:3 — ​Ростислав Волошинович, 52 хв.; 1:4 — ​Денис Кожанов, 54 хв.)

15 липня 2020 року. Зоря. Стадіон імені Б. Я. Тропанця. Без глядачів. Головний суддя — ​Ігор Пасхал.

На Одещину підопічні Андрія Тлумака вирушали після прикрої домашньої поразки від амбітного «Інгульця». Очки «Волині» потрібні були, як те повітря. До того ж із «Балканами» у лучан свої рахунки. В жовтні 2017–го цей клуб завдав «червоно–білим» однієї з найдошкульніших поразок останніх років — ​0:5!

Цього разу в матчі «Балкани» — ​«Волинь» знову був розгром. На щастя, трощили вже ми, а не нас. М’ячі Амбросія Чачуа та Валерія Сада (гол–красень!) ще в першому таймі окреслили заявку гостей на перемогу. І хай на компенсованих хвилинах першого тайму господарі одненького відквитали з пенальті, «заробленого» Тарасом Михаликом, уже на старті другої половини зустрічі Ростислав Волошинович (ймовірно, з «проспаного» арбітрами офсайду) та Денис Кожанов (крутезно з гострого кута!) фактично зняли усі питання в цьому матчі.

До речі, саме у цьому турі в Першій лізі спалахнули два гучні скандали.

У матчі між «Інгульцем» та «Прикарпаттям» господарі вирвали перемогу лише завдяки реалізованому на третій доданій хвилині спірному пенальті. Після цього міський голова Івано–Франківська Руслан Марцінків написав у Facebook: «Футбол продажний. «Інгулець» — ​це позорна команда бариг. Суддя просто вбиває нашу команду. 93–тя хвилина — ​придуманий пенальті. Тому наш футбол ніколи не буде італійським чи німецьким».

Тим часом головний арбітр зустрічі «Агробізнес» — ​«Минай» Юрій Іванов заявив, що після матчу… його відлупцював президент господарів Олег Собуцький.

Усі результати 24–го туру: «Металіст 1925» — ​«Авангард» — ​0:1; «Балкани» — ​«Волинь» — ​1:4; «Інгулець» — ​«Прикарпаття» — ​1:0; «Агробізнес» — ​«Минай» — ​0:2; «Кремінь» — ​«Миколаїв» — ​2:1; «Оболонь–Бровар» — ​«Чорноморець» — ​1:0; «Рух» — ​«Черкащина» — ​4:0; матч «Металург» — ​«Гірник–Спорт» перенесено.

25–й тур. «Волинь» (Луцьк) — ​«Металіст 1925» (Харків) — ​2:0 (1:0 — ​Віталій Приндета, 70 хв.; 2:0 — ​Сіаваш Хагназарі, 71 хв.)

19 липня 2020 року. Луцьк. Стадіон «Авангард». Без глядачів. Головний суддя — Віктор Копієвський.

Друга поспіль перемога дала підопічним Андрія Тлумака змогу набрати 48 очок і вийти на третє місце в турнірній таблиці.

Лише залишившись у другому таймі в більшості, футболісти луцької «Волині» зуміли дотиснути «Металіст 1925», відправивши у ворота голкіпера гостей Дениса Сидоренка два м’ячі. Голи на рахунку Віталія Приндети та Сіаваша Хагназарі.

Друга поспіль перемога дала підопічним Андрія Тлумака змогу набрати 48 очок і вийти на третє місце в турнірній таблиці.

У наступному турі, 24 липня, на «Волинь» чекає виїзд до Волочиська, де лучани зустрінуться із місцевим «Агробізнесом». Нагадаємо, не так давно президент цього клубу заявив, що команда відмовиться від путівки в УПЛ, навіть якщо її завоює. Ну а згодом був уже згадуваний інцидент із буцімто віддухопеленим арбітром…

15. «Металург» (Запоріжжя) 22 3 2 17 18–41 11
16. «Черкащина» (Черкаси) 24 1 3 20 18–55 6.

Усі результати 25–го туру: «Авангард» — ​«Агробізнес» — ​1:1; «Прикарпаття» — ​«Балкани» — ​1:2; «Гірник–Спорт» — ​«Черкащина» — ​2:1; «Минай» — ​«Металург» — ​2:1; «Миколаїв» — ​«Інгулець» — ​1:2; «Волинь» — ​«Металіст 1925» — ​2:0; «Чорноморець» — ​«Кремінь» — ​5:0; матч «Оболонь–Бровар» — ​«Рух» відбувся вчора увечері.

За воротами

Андрій ТЛУМАК, головний тренер «Волині»:

«Ми знаємо, що «Металіст 1925» грає дуже хороший комбінаційний футбол, не б’є м’яч куди попало, старається шукати короткий та середній пас, тому ми десь ці зони та їхні перепасовки перекрили і забрали в них м’яч — ​це було якраз те, що вони недолюблюють — ​грати без м’яча.

Звичайно, ми вичікували, витримували, адже грали не проти дворової команди, а змагалися з колективом, який знаходиться наверху, тож кинути все, шашки наголо і бігти забивати — ​ми вже так зробили проти «Інгульця». Тому це все була стратегія, матч поділили на відрізки. Оскільки виграли 2:0, то, напевне, зіграли правильно.

Хочу подякувати нашим футболістам. Вони — ​справжні гладіатори, які при будь–якій ситуації виходять на футбольне поле, і йдуть із нього переможцями».

У списку бомбардирів лідирують Ніка Сітчінава («Інгулець») — ​16 голів (2 — ​з пенальті), Анатолій Нурієв («Минай») — ​16 (9), Денис Кожанов («Волинь») — ​15 (5).