Чому деякі люди відмовляються носити маску - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.30 € 34.40
Чому деякі люди відмовляються носити маску

Влада і медична спільнота можуть вплинути на поведінку людей, переконавши їх у необхідності дотримуватися встановлених вимог.

Фото 24tv.ua.

Чому деякі люди відмовляються носити маску

Бразильські науковці довели, що небажання носити маску в умовах пандемії свідчить про антисоціальні схильності людини

За допомогою спеціально складеного опитувальника вони вирішили оцінити здатність респондентів проявляти співчуття й емоційну чуйність відносно інших. В анкеті було і питання, чи дотримуються люди заходів із нерозповсюдження коронавірусної інфекції, зокрема чи одягають маски.

Після профільного аналізу вчені виявили закономірність: особи, схильні до антисоціальної поведінки, як правило, нехтують заходами безпеки.

Після профільного аналізу вчені виявили закономірність: особи, схильні до антисоціальної поведінки, як правило, нехтують заходами безпеки.
Їхній характер, як вказують дослідники, асоціюється з «черствістю, брехливістю, ворожістю, імпульсивністю, безвідповідальністю, схильністю до маніпуляції іншими і бажанням іти на невиправданий ризик», тобто з характеристиками, які зазвичай виявляються у людей із диссоціальним розладом особистості. На думку вчених, хоча схильність до нього може бути закладена на генетичному рівні і виправленню не підлягає, влада і медична спільнота можуть вплинути на поведінку людей, переконавши їх у необхідності дотримуватися встановлених вимог. Тим більше, що опублікований нещодавно звіт міжнародної групи експертів, які проаналізували дані 172 досліджень в 16 країнах, свідчить про те, що за наявності маски загроза заразитися знижується до 3%. До слова, в Україні, як заявляє МОЗ, штраф за появу в громадському місці без засобів захисту будуть виписувати одразу на місці «злочину».

Читайте також: Як голосують на одній з найбільших дільниць Луцька.