Курси НБУ $ 36.57 € 37.51
Січневий локдаун: як він вплине на навчання школярів

Зимові канікули.

Фото з відкритих джерел.

Січневий локдаун: як він вплине на навчання школярів

Зимові канікули триватимуть від 8 до 24 січня

Щоб обмежити розповсюдження коронавірусу, уряд заборонив відвідування всіх закладів освіти, окрім дитячих садків, від 8 до 24 січня. До слова, саме у цей період в країні буде посилення карантину або, як це назвали у Кабміні, «зимові канікули».

Як це вплине на школярів та чи будуть у них додаткові канікули, говорили у Сніданку з 1+1.

Як локдаун вплине на студентів і школярів – це запитання, яке залишилося відкритим після офіційного запровадження в Україні жорсткого карантину у січні.  Чи означає це додаткові канікули для школярів, «Сніданок» запитав у міністерства освіти. «Це означає, що буде або дистанційне навчання, або використання школами елементів дистанційного навчання. І міністерство саме це рекомендує», – пояснив начальник шкільної освіти МОН Юрій Кононенко. 

 Освітнім закладам надають право самостійно оголосити канікули. 

Водночас освітнім закладам надається право самостійно оголосити канікули. Ще до початку навчального року МОН рекомендувало розпочати зимовий відпочинок школярам від 25 грудня до 10 січня. Тепер через локдаун, кожна школа ці дати може змінити.

«Законодавством встановлено, що все це вирішує заклад. Він може прислуховуватися, наприклад, до порад органів місцевого самоврядування. Це пов’язано і з опалювальним процесом, але в принципі вирішує сам заклад. Наприклад, у Києві будуть по-різному вирішувати це: хтось буде оголошувати, хтось не буде оголошувати канікули. Так само це може бути і в різних регіонах», - каже чиновник. 

Самостійно визначають форму навчання й українські виші. Головне, щоб вони не суперечили вимогам карантину.

Натомість для шкіл затвердили новий санітарний регламент. Він почне діяти від січня наступного року та має покращити здоров’я дітей, кажуть у МОЗ. Зокрема, у шкільних буфетах заборонили продавати снеки, чипси, сухарики, ковбаси та сосиски. Дозволено кейтеринг, якщо він відповідає вимогам якості харчових продуктів, а в щоденному раціоні учнів мають бути злакові, овочі, фрукти та молочні продукти. Також заклад зобов’язаний організувати окреме харчування для дітей, які мають певні дієтичні потреби.
 
Дітям, які проживають на відстані понад два кілометри до школи, повинні забезпечити транспортом для підвезення. Для профілактики сколіозів і порушення постави, учням треба підбирати меблі за зростом. Їх у школі має бути два-три  розміри. Також школярів, які часто хворіють на простудні захворювання, рекомендовано розміщувати в третьому ряду - подалі від вікна. 

Джерело: ТСН
Telegram Channel