Динаміка та пропозиції на ринку праці Волині - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.21 € 30.92
Динаміка та пропозиції  на ринку праці Волині

Станом на 1 липня 2021–го послуги державної служби зайнятості у Волинській області отримали 42,3 тисячі громадян, з них 24,6 тисячі осіб набули статус безробітного.

Фото преслужби Центру зайнятості.

Динаміка та пропозиції на ринку праці Волині

Ринок праці — це один із найскладніших елементів ринкової економіки. В процесі його функціонування переплітаються інтереси працівника та роботодавця щодо визначення ціни праці та умов роботи, а також відображаються практично всі соціально–економічні процеси, що відбуваються в державі

Протягом останніх декількох років він зазнав значних змін і переживав досить складні часи. Тож який він — ринок праці Волині? Які його основні процеси та тенденції? Пропонуємо детальніше ознайомитися з аналітичними та статистичними даними, що характеризують його особливості в період січня–червня 2021 року.

Станом на 1 липня 2021–го послуги державної служби зайнятості у Волинській області отримали 42,3 тисячі громадян, з них 24,6 тисячі осіб набули статус безробітного. За сприяння центрів зайнятості працевлаштовано 7 968 осіб, зокрема 5 258 зареєстрованих безробітних. У першому півріччі за сприяння обласної служби зайнятості 700 безробітних проходили професійне навчання. До громадських та інших робіт тимчасового характеру залучено 1 929 чоловік. Допомогу по безробіттю отримали 22,8 тисячі осіб.

Динаміка кількості безробітних та вакансій у І півріччі була такою: в середньому по Волині на одне вільне робоче місце претендувало 3 особи (для порівняння станом на 1 липня 2020 року — 8). Найбільша невідповідність попиту на робочу силу та її пропозиції у професійно–кваліфікаційному розрізі спостерігалася серед службовців, керівників (8 осіб); технічних службовців і робітників сільського господарства (по 5 осіб).

У січні–червні 2021–го роботодавці поінформували центри зайнятості про наявність 14,5 тисячі вакансій, що на 5,6% більше, ніж у цей же період минулого року.

Головний принцип діяльності служби зайнятості — це індивідульний підхід до оцінки потреб і можливостей кожної людини.

У професійному розрізі найбільше вакансій подано у таких галузях: 21,3% робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин; 21,3% кваліфікованих робітників з інструментом; 20,3% працівників сфери торгівлі та послуг; 11,1% некваліфікованих робітників; по 7,8% фахівців і професіоналів; 6,1% керівників, менеджерів; 3,4% технічних службовців.

Серед найпопулярніших професій на ринку праці — робітники з обслуговування, експлуатації устаткування та машин, кваліфіковані робітники з інструментом, працівники сфери торгівлі і послуг, керівники, менеджери.

Середній розмір заробітної плати штатних працівників у Волинській області у травні 2021–го порівняно з відповідним місяцем минулого року збільшився на 35% та становив 10 890 гривень.

Читайте також: А могли ж погрожувати світу ядерною бомбою!

Головний принцип діяльності служби зайнятості — це індивідульний підхід до оцінки потреб і можливостей кожної людини та надання максимальної допомоги у працевлаштуванні й укомплектуванні вакансії. Щодня фахівці центру зайнятості докладають максимум зусиль, аби в найкоротші терміни допомогти пошукачам знайти омріяне місце роботи.

Юлія ВЕРЕМЧУК.