Курси НБУ $ 42.28 € 43.57
Повномасштабна війна оголила гендерні нерівності, які є в Україні, – уповноважена уряду

Фахівці кажуть, що до війни українці активніше боролися з цими стереотипами.

Інфографіка «ТМЦ.ІНФО».

Повномасштабна війна оголила гендерні нерівності, які є в Україні, – уповноважена уряду

Водночас соціальна дослідниця та координаторка Міжнародної жіночої ліги за мир і свободу (WILPF) в Україні Ніна Потарська повідомляла, що якщо до повномасштабної війни Україна впевнено йшла до послаблення гендерної дискримінації та «традиційного» розподілу обов’язків, то наразі збільшується прірва між гендерними ролями

Повномасштабне вторгнення росії оголило ті гендерні нерівності, які є в Україні. Про це повідомила урядова уповноважена з питань гендерної політики України Катерина Левченко під конференції про вплив війни на жінок і жінок на війну W2U, передає кореспондент УНН.

«Повномасштабне вторгнення росії оголило ті гендерні нерівності, які є. Окрім страшенних проблем, горя, яке воно несе, у суспільстві ми бачимо, що більш випукло стали вимальовуватися так звані традиційні гендерні ролі, коли жінки, рятуючи дітей, були вимушені виїхати за межі України, і серед тих тимчасових біженців - абсолютна більшість це жінки з дітьми», - розповіла Левченко.

У війні, яку розв’язала рф, жінки є не лише страждаючою стороною, як дуже часто хочуть представити й міжнародні експерти жінок під час конфліктів, але є активними учасницями як захисту України, так і створення умов для роботи на рівні громад, своїх підприємств, підтримки сімей.

Водночас вона зазначила, що хоча й більшість серед захисників України – це чоловіки, понад 50 тис. жінок - у ЗСУ, та приблизно 5 тис. з них перебувають на фронті.

«Тобто, ця ситуація дозволяє говорити про те, що у війні, яку розв’язала рф, жінки є не лише страждаючою стороною, як дуже часто хочуть представити й міжнародні експерти жінок під час конфліктів, але є активними учасницями як захисту України, так і створення умов для роботи на рівні громад, своїх підприємств, підтримки сімей. Тому не враховувати такі речі просто не можливо, без цього не буде ефективного відбудування України, відновлення України. Тому Національна стратегія відновлення України має гендерні показники, вона має мати включення завдань, які стосуються забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків», - сказала Левченко.

Читайте також: «Поліція Волині застерегла, що має лише одну офіційну сторінку в соцмережі».

Telegram Channel