Курси НБУ $ 39.60 € 42.28
«Боротьба влади проти Порошенка шкодить Україні»

Петро Порошенко.

Волинь-нова

«Боротьба влади проти Порошенка шкодить Україні»

Експерти про заяву Стефанішиної

Боротьба влади з Порошенком шкодить перш за все інтересам України – так відреагував на заяву віце-прем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної головний редактор «Європейської правди» Сергій Сидоренко.

«Завзята і гротескна боротьба влади з Порошенком шкодить:

1) Україні (шалено і просто зараз)

2) самій владі (стратегічно, але шкода вже відчутна)

Порошенку, до слова – практично ні. Рейтинги це підтверджують.

Був вже один діяч, який так само боровся з опоненткою. І опонентка ніби й заслуговувала на докори. Але є нюанс», – написав журналіст.

Виконавчий директор Інституту трансформації Північної Євразії Володимир Горбач зауважує, що владі варто усунути недоліки, про які їм відверто заявили європейські партнери, а не поширювати заяви, написані «чорнушними» політтехнологами, інформує Прямий.

«Насправді саме цю «заяву» пані Стефанішиної (написану чорнушними політтехнологами Офісу президента) варто вважати «проявом найвищого цинізму». «Вважаю, проявом найвищого цинізму звернення до єврокомісара з питань розширення, фактично, із закликом зупинити подальший рух України переговорним процесом через особисті інтереси», – заявила Стефанішина. По-перше, не через особисті інтереси, а через суспільні. Бо свавільні рішення Кабінету міністрів і спікера ВРУ стосуються не однієї людини, а усього депутатського корпусу. А отже, порушують не лише їхні особисті права, а ще й суперечать інтересам виборців, які їх обрали як своїх представників. По-друге, не «зупинити подальший рух України переговорним процесом», а навпаки, усунути причини для такої затримки й виправити помилкові рішення влади, у тому числі й постанову уряду, членом якого є пані Стефанішина», – пише Горбач.

«По-третє, кому як не їй, віцепрем’єрці з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, знати, що існуюча в Україні практика переслідування опозиції і усіх неугодних владі осіб аж ніяк не сумісна з членством у ЄС. Звинувачувати людей у тому що вони звертаються в ЄС за захистом демократії і європейських цінностей в Україні, це усе одно що звинувачувати осіб, які шукають справедливості у Європейському суді з прав людини», – зауважує експерт.

Раніше Європейський парламент у своїй резолюції на підтримку України окремим пунктом пояснив українській владі – обмеження закордонних поїздок для депутатів Верховної Ради неприпустимі.  

«Європейський парламент висловлює стурбованість обмеженнями щодо закордонних поїздок депутатів Верховної Ради України; вважає, що це може розглядатися як невибіркове обмеження політичної діяльності обраних народних депутатів, зокрема тих, хто представляє опозицію; переконаний, що під час війни будь-яким політичним ресурсом, який може представляти справу України на будь-якому міжнародному форумі, не можна нехтувати», – йдеться у Резолюції.

Раніше Європейський комісар із питань розширення від Угорщини Олівер Варгеї опублікував листа від п’ятого президента України Петра Порошенка з проханням вплинути на українську владу і припинити «дискримінаційну практику» невипуску за кордон представників опозиції.

Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина звинуватила Порошенка у спробі «зірвати» євроінтеграцію України.

Раніше влада зірвала участь Петра Порошенка у Мюнхенській конференції з безпеки, а також зустрічі з політиками у Польщі та Ізраїлі. Попри отримані офіційні запрошення для Порошенка голова Верховної Ради Руслан Стефанчук не підписав відрядження.

Telegram Channel