Курси НБУ $ 40.65 € 43.48
Блискавка влучила у дерево, під яким ховалися діти (Відео)

Під час грози негайно вимкніть мобільний телефон, адже він притягує електричний розряд.

Фото із сайту wz.lviv.ua.

Блискавка влучила у дерево, під яким ховалися діти (Відео)

Тим часом рятівники Рівннщини запропонували цікаве відео – «Абетка безпеки! Як поводитися під час грози дітям!»

Близько 20 людей постраждали від влучання блискавки під час грози у Чехії.

Це сталось у місті Ліберец під час заходів до Дня захисту дітей. «Святкова програма проводилася у парку біля місцевого замку, заходи розпочалися у другій половині дня. На подію прийшло кілька сотень людей. Близько 16:00 почалася гроза зі зливою. Частина відвідувачів заховалася під великими деревами», – пише чеська преса. 

Один із розрядів блискавки влучив у 20-метровий дуб, під яким ховалися люди. «Це був оглушливий удар, люди попадали на землю. Саме дерево залишилося неушкодженим», – розповідають очевидці. 

Рятувальники у підсумку нарахували близько 20 постраждалих. Половина з них – діти. «Кількох людей довелося реанімувати на місці. Госпіталізували 17 осіб, з яких 10 – діти віком від 2 до 16 років», – сказано в повідомленні.

Реклама Google

10 правил поведінки під час грози: 

1. Під час грози, якщо ви перебуваєте вдома, зачиніть всі вікна та двері, у приміщенні не повинно бути протягу: притягує кульову блискавку.

2. Найкраще ховатись у автомобілі або в будинку із громовідводом. Автомобіль ні в якому разі не можна паркувати під деревами або високими конструкціями, потрібно зачинити вікна авто, бажано опустити/зняти антену, зупинитися і перечекати негоду.

3. Не можна ховатися від зливи під деревом: воно притягує блискавки. Крім того, є небезпека падіння важких гілок, які можуть зламатись під натиском вітру.

4. Уникайте металевих парканів, стін, біля яких ростуть дерева, вуличних ліхтарів, металевих веж, опор електропередач.

5. Якщо ви опинилися в лісі, не ховайтеся від грози на підвищенні. Тримайтеся місця, де низькі дерева. Ні в якому разі не бігайте. Дуб, тополя, сосна та ялина найбільш проводять розряд електрики, найменше – верба, клен та кущі.

6. Якщо ви опинилися в полі, знайдіть заглиблення в землі. Бажано, щоб місце було сухим, адже волога земля сильніше проводить електрику. Не лягайте, краще присісти, щоб мати якомога менше площі прилягання до землі.

7. Якщо у вас із собою є парасолька, ні в якому разі не розкривайте її, адже металеві прути притягують розряди.

8. Всі електричні прилади є своєрідними приймачами для блискавок. Тому ні в якому разі не користуйтеся ними під час грози, краще їх вимкнути з мережі.

9. Не можна купатися у водоймах під час грози. Якщо ви на човні і бачите, що наближається негода, намагайтеся якнайшвидше дістатись до берега.

10. Не телефонуйте з мобільного телефону, навіть якщо страшно і хочеться підтримки близьких. Пам’ятайте, що єдиний правильний вчинок – негайно вимкнути телефон, адже є велика загроза влучання блискавки.

Петра ПАВЛІВ.

Абетка безпеки! Як поводитися під час грози дітям!

Психологічна служба ДСНС Рівненщини підготувала для дітей пізнавальний мультфільм про те як поводитися малечі під час негоди (грози та сильних поривів вітру).

Батькам теж буде дуже цікаво!

Читайте також: На Волині коваль вимагав, щоб дитина за 72 гривні показала... статеві органи.

Telegram Channel