Ніколи не перебивайте співбесідника!
«Дайте йому (їй) випустити пару до останнього подиху…»
Як спілкуватися з токсичними людьми
…Можливо, це піде комусь на користь. Маю багато невикористаних знань – вирішила поділитися деякими «техніками спілкування» на основі як власного досвіду, так і багаторічних спілкувань із психологами.
Отже: як спілкуватися з токсичними людьми або з людьми, котрі вважають, що мають перевагу в спілкуванні з вами.
1. «Шукайте антоніми!»
Ніколи не переймайте тональність співбесідника! Відчувши, що вона – агресивна, зневажлива, зверхня або неповажна, підшукайте «антонімічну» альтернативу поведінці й тональності вашого візаві. Спробуйте вести розмову в кардинально відмінному ключі, особливо, якщо бесіда відбувається публічно.
2. «Погляд мухи»
Спробуйте змінити ракурс погляду на співбесідника, застосувавши «погляд мухи, що сидить на стелі». Це дасть можливість спостереження за деталями і нюансами у розмові. Адже тільки інший ракурс (погляд «зверху-збоку-знизу») покаже…
«пляму від кетчупу на краватці» чи «лупинку на комірці» – тобто розуміння слабкого місця співбесідника.
Практика «тихого голосу» діє як на агресивного можновладця, так і на нечемного продавця.
3. «Випустити пару»
Ніколи не перебивайте співбесідника! Дайте йому випустити пару до останнього подиху. Зазвичай, ця «пара» швидко закінчується, коли ви вислуховуєте спокійно, уважно, доброзичливо і – до кінця. Вступайте зі своїми аргументами лише тоді, коли ваш візаві виснажиться.
4. «Перепрошую, будь ласка, уточніть…»
Чемно попросіть уточнити словесний пасаж співбесідника. Це дасть можливість і час зосередитися на відповіді. Зазвичай імпульсивна токсична людина не повторить сказаного або змінить у повторі деякі нюанси. Якщо ваш співбесідник в словесному пориві не закінчує фразу, чемно попросіть його закінчити думку.
Це піде на користь як вашій відповіді, так і вашому іміджу.
5. «Тихіше говориш – далі поїдеш»
Практика «тихого голосу» діє як на агресивного можновладця, так і на нечемного продавця. Відповідаючи чи опонуючи, говоріть на тон нижче, нахилившись трохи вперед, ніби промовляєте «інтимну» і дуже важливу річ, залучаючи співбесідника до атмосфери «крайньої довіри». В результаті ваш візаві змушений буде дослухатися до вас і… віддзеркалить ваш спокій і впевненість на вашу користь.
6. «Сотвори собі кумира!»
Уяви, як би на твоєму місці вів спілкування «твій герой» і приміряй його маску на себе. Гідність і розважливість Черчилля з сигарою в руках , іронічний спокій Шерон Стоун на допиті з «Основного інстинкту» , лукава простодушність Енея-парубка-моторного, філософська мудрість тибетського ченця… ет сетера (тощо. – Ред.).
Результат: відчуєш себе героєм, не скотившись у власні імпульсивні амбіції.
7. Не жестикулюйте!
«Мова жестів» – підступна річ. Будь які рухи руками або пози – миттєво «зчитуються» і видають ваш стан. До того ж – дратують і відволікають від сказаного.
П.С.
Таких «секретиків» – набагато більше!
А головний із них – завжди зберігати залізний спокій і доброзичливість. Це – працює. І вибиває з колії як розумника, так і самодура.
ППС. Звісно, є випадки, коли треба «стріляти на голос». Але цей допис – не про них.
Гарного всім дня!
Ірен РОЗДОБУДЬКО, письменниця, ілюстраторка та сценаристка
