Курси НБУ $ 41.66 € 43.70

ЩО ОБІЦЯЮТЬ СЕЛУ ПРЕТЕНДЕНТИ НА ПРЕЗИДЕНТСТВО?

Цього разу на черговому, так би мовити, передвиборчому засіданні незалежного громадського прес-центру «Волинський вибір-2010» обговорювали аграрні проблеми, те, що пропонують нашому селу і селянам різні кандидати у Президенти України, яких представляли голови обласних партійних організацій...

Цього разу на черговому, так би мовити, передвиборчому засіданні незалежного громадського прес-центру «Волинський вибір-2010» обговорювали аграрні проблеми, те, що пропонують нашому селу і селянам різні кандидати у Президенти України, яких представляли голови обласних партійних організацій. Щоправда, представника від «найбільш аграрної» Народної партії Литвина так і не дочекалися, але було про що говорити іншим, а часом емоції під час дискусії аж «зашкалювали»

Володимир ЛИС


Найбільше дісталося голові обласної організації ВО «Батьківщина» Анатолію Грицюку. Воно й не дивно, адже Анатолій Петрович був єдиним, хто уособлював владну партію і представляв кандидата, який є прем’єром. Потрібно сказати, що він представив доволі симпатичну програму підтримки села, яку пропонує кандидат у Президенти Юлія Тимошенко і яка передбачає і значну фінансову підтримку, і самостійність місцевого самоврядування та господарників у вирішенні проблем села, і вміле поєднання ринкових відносин у сільському господарстві із захистом сільгоспвиробників.
Але його опоненти говорили в основному про проблеми, які вже є і які по-своєму пропонують вирішувати їхні кандидати. Так, керівник виборчого штабу в області Сергія Тігіпка Сергій Ющак говорив про ситуацію, коли ввозиться м’ясо з-за кордону на шкоду нашим селянам, до того ж сумнівної якості, коли село не отримує дотацій, коли відсутні потужні елеваторні перевалочні підприємства, а землю виснажуємо бездумно. Важливим його кандидат вважає питання земельного кадастру, а також створення Державного земельного банку. Про те, що про землю і про селянські проблеми не каже тепер тільки лінивий, а не лише кандидати на президентську посаду, з гумором зауважив голова обласної організації «Свобода» Анатолій Вітів. Він вжив також образний вислів «голі фермери», характеризуючи ставлення влади до цього прошарку сільгоспвиробників. Пан Вітів заявив, що його кандидат Олег Тягнибок виступає за заборону торгівлі землею сільськогосподарського призначення, бо є загроза, що її скуплять не українці. Право володіти землею повинні мати тільки ті, хто на ній працює з правом спадковості при обов’язковій умові, що та земля має оброблятися.
Про те, що село, його розвиток, створення потужного крупнотоварного виробництва є одним з чотирьох основних пріоритетів Арсенія Яценюка, нагадав координатор «Фронту змін» в області Олександр Пиза. Ліквідувати корупційні схеми, які заважають розвиватися сільському господарству, зробити так, щоб селяни жили гідно, щоб ми не експортували сільськогосподарську продукцію, а дієво підтримували українського виробника — такі основні моменти його програми. Аграрно-промисловий комплекс займає значне місце в програмі Віктора Януковича, яка є програмою відродження українського села — про це наголосив голова обласної організації Партії регіонів Олександр Башкаленко. Він навів приклади підтримки і великих дотацій у сільське господарство при уряді Януковича, і різке зменшення цієї підтримки та дотацій у нинішньому році за нинішнього уряду.
Програми кандидатів у Президенти та політичних сил, що за ними стоять, проаналізував Володимир Бондар, який виступав у ролі незалежного експерта. Він зробив висновок, що Юлія Тимошенко, Янукович, Литвин, Костенко, Тягнибок проти введення ринкових відносин стосовно землі, а ось Тігіпко, Яценюк, Ющенко за введення таких відносин. Під час дискусії говорилося про обслуговуючі кооперативи на селі, причому опоненти Анатолія Грицюка казали, що вони не повинні створюватися за указами зверху, а селянами лише добровільно.
В цілому ж учасники засідання дійшли висновку, що будь-хто, хто стане Президентом, повинен зробити усе, аби врятувати українське село і українського сільгоспвиробника — це вже стає тепер питанням національної безпеки.
Telegram Channel