
Проведені зустрічі стали важливим кроком для обміну досвідом між Луцьком та Жешувом.
Експерти з Польщі та України працюють над збереженням зелених зон Луцька
22-23 липня 2025 року відбулися онлайн-зустрічі в межах міжнародного проєкту «Дике життя у великому місті: захист і промоція дикої природи й біорізноманіття в Луцьку та Жешуві», що впроваджується Виконавчим комітетом Луцької міської ради спільно з Гміною місто Жешув у межах Програми Interreg NEXT Польща – Україна 2021-2027
Зустрічі проводилися з експертами з міста Жешув з метою підтримки розробки Концепції збереження природних об’єктів, заказників та територій Смарагдової мережі в Луцьку.
Про це інформують у Луцькій міській раді.
Під час заходів учасники мали можливість поспілкуватися з фахівцями та ознайомитися з європейськими підходами до збереження природи і біорізноманіття.
З вітальним словом виступили заступниця міського голови Ірина Чебелюк, проєктний менеджер Спільного Секретаріату Програми Interreg NEXT Польща – Україна 2021-2027 Алла Настич, а також Малгожата Войновська, директорка Відділу клімату та довкілля Управління міста Жешув.
Також у зустрічах взяли участь представники виконавчих органів Луцької міської ради, зокрема керівники та працівники: Відділу екології, Департаменту містобудування, земельних ресурсів та реклами, Департаменту житлово-комунального господарства, Управління туризму та промоції міста, які долучаться до розробки Концепції.
Під час онлайн-зустрічей учасники мали змогу прослухати низку змістовних та практичних презентацій від провідних експертів України та Польщі. Зокрема: Матеуш Кендзьор, інспектор Управління міської зелені в Жешуві, розповів про сучасні стандарти догляду за зеленими насадженнями та інновації в управлінні міською зеленню. Себастіан Жак, координатор з питань участі в місті Жешув, поділився досвідом залучення мешканців до розвитку міських зелених просторів та їхньої ролі у формуванні комфортного міського середовища. Анiта Порадовська, доктор наук, детально розповіла про природні екосистеми міста, звернувши увагу на важливість збереження біорізноманіття у межах урбанізованих територій. Роберт Глущак виступив з доповіддю про догляд та обрізку зрілих, старих та інших вікових дерев, поділившись тонкощами роботи з деревами різного віку. Анна Солтисік завершила цикл виступів польських експертів, розповівши про кишенькові парки та мультисенсорне сприйняття простору, наголосивши на важливості створення таких затишних зелених острівців у містах для психоемоційного здоров’я мешканців.
Оксана Лисак, начальник відділу екології Луцької міської ради, представила презентацію «Зелені насадження Луцької міської територіальної громади. Загальна характеристика».
Проведені зустрічі стали важливим кроком для обміну досвідом між Луцьком та Жешувом, сприяли професійному збагаченню учасників, а також дали старт напрацюванню сучасних європейських підходів до збереження природної спадщини та розвитку зелених територій Луцької МТГ.
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
