Курси НБУ $ 41.45 € 46.96

СЕЛЯНИ ЗАВЖДИ В ЧЕРЗІ ОСТАННІ

Молоко продають, а гроші випрошують

Молоко продають, а гроші випрошують

«Шановна редакція! Звертаються до вас жителі села Пульмо Шацького району. В травні 2001 року селяни з 204 дворів продавали молоко і до цього часу з нами не розрахувалися. Про те знає все наше начальство. Раніше хоч слухали наші скарги і обіцяли розібратись (особливо перед виборами), а зараз ніхто на цю тему не хоче розмовляти. Дуже вас просимо допомогти нам знайти наші гроші і того, хто їх вкрав і не хоче віддати.
Передплатники «Волині».
***

«Шановна редакція! До вас звертається жителька села Глухи Старовижівського району Жигаревич Марія Степанівна. Ми, жителі села Глухи, здавали в 2001 році молоко на Ратнівський молокозавод. І ось за деякі місяці 2001 року ми до цього часу не одержали гроші, а це 39960,8 гривні. Начальник інспекції якості та формування ресурсів сільськогосподарської продукції Марія Горошкіна своїм листом в березні минулого року нам повідомила, що Ратнівський молокозавод перерахував гроші на рахунок Глухівської сільської ради через АПБ «Україна». У зв’язку з банкрутством цього банку (гроші розікрали можновладці, як ми вважаємо) і наші вимоги будуть задовільнятись в третю чергу. А коли до нас дійде та черга?
Після цієї радісної звістки я вже два рази лікувалась в лікарні. Кожен раз на лікування треба було заплатити за ліки 120—180 гривень. Кому до того діло, що мені заборгував банк гроші. Хочеш лікуватись — плати, не маєш — помирай, бо ти людина «третьої черги». Так трактують вимоги Закону України від 7.03.2002 р. «Про врегулювання заборгованості банку «Україна»
В 2003 році ми знову здавали молоко на Ратнівський молокозавод і лише 15 грудня одержали гроші за липень. За серпень—листопад кошти не можемо «вибити», бо директор заводу Анатолій Дудік кожен день обіцяє, що розрахується завтра. А молоко здавали в основному пенсіонери, багатодітні сім’ї та знедолені, які не мають ніяких грошових прибутків. Допоможіть селянам вирвати зароблені кошти».
Від адміністрації «Кловні»
Наші консультації із заступником начальника інспекції якості та формування ресурсів сільськогосподарської продукції Сергієм Усиком та регіональним уповноваженим ліквідатора банку «Україна» Ніною Андрєєвою нової інформації не принесли. Виплати, які стосувалися кредиторів першої черги (фізичним особам) та другої (це зобов’язання, які забезпечувалися заставою), проведені відповідно згаданого Жигаревич закону, прийнятого Верховною Радою. Тепер належить розрахуватися з іншими постраждалими організаціями. Ніна Григорівна повідомила, що їй рекомендують в першу чергу розраховуватися із релігійними та благодійними організаціями, школами-інтернатами, будинками інвалідів і аж тоді з сільськими радами...
Але річ в тім, що з Києва гроші ще не надійшли (для цього, як відомо, продається майно банкрута) і невідомо, коли будуть. Парадокс ситуації полягає в тому, що, наприклад, кошти, які повинні віддати Глухівській сільській раді, теж належать фізичним особам, які здавали молоко. Чомусь народні депутати в черговий раз не врахували інтересів селян, приймаючи закон з приводу банкрутства АПБ «Україна».
Але, як бачимо, знущання над селянами Глухів продовжуються — на цей раз з боку переробників продукції. Як нам повідомили з Глухівської сільської ради, в останніх числах січня нарешті селяни отримали гроші від Ратнівського молокозаводу за серпень (!). Щоб «вибити» кошти, в Ратне їздили сільський голова, депутати. Декому з селян із сваркою безпосередньо на підприємстві вдалося забрати горьовані копійки. І все ж, як сказали в сільраді, не виплачено 6576 гривень за вересень і 6799 — за жовтень. Скільки втратять здавачі продукції грошей, враховуючи зростання цін та інфляцію за цей період? Хто відповість за таке збиткування над селянами?
Telegram Channel