Ми, мешканці вулиць Добролюбова, Кічкарівської та Чернишевського, що в обласному центрі, просимо розглянути нашу заяву щодо викиду каналізаційних вод у ставок та утворення біля нього сміттєзвалища...
«Ми, мешканці вулиць Добролюбова, Кічкарівської та Чернишевського, що в обласному центрі, просимо розглянути нашу заяву щодо викиду каналізаційних вод у ставок та утворення біля нього сміттєзвалища. Ми неодноразово зверталися у відділ охорони навколишнього середовища, у санепідемстанцію, в управління екології, але результатів за нашими скаргами не було. Каналізаційні води, які зливаються з будинків по вулицях Кічкарівська, 41, а також Добролюбова, 28, приносять немало шкоди. Також каналізаційна труба, що йде від госпіталю інвалідів, має пошкодження біля ветлікарні та зооветпостачу. Діти не мають змоги відпочивати на ставку, бо є небезпека зараження різними інфекційними хворобами. Ми вважаємо, що треба припинити злив каналізаційних вод у ставок і позбутись смітників. С.А. ЄВЧУК, Є.Б. ХОДАКОВСЬКА, Л.П. ВОЛОСЮК, С.М. ЛІТВІНОВ, М.І. ШЕВЧУК (всього 26 підписів).
Хай не ображаються мешканці будинків, котрі поставили підписи під листом, але все ж хочеться їх запитати: хто ж засмічує їхню територію, в ставки зливає каналізаційні води? Не віриться, що тут навколишнє середовище забруднюють мешканці районів ЛПЗ, Київської площі, 33 «а» кварталу... Думається, що все-таки їхні сусідоньки, які теж мають прізвища. І є певні служби, котрі повинні підтримувати порядок, зокрема, із допомогою штрафів. Помічник санітарного лікаря міськсанепідемстанції Володимир Сапронов розповів, що керівників ЖКП-5 неодноразово штрафували. Мабуть, якщо люди підкажуть, то будуть покарані і конкретні господарі. Це завдання вирішити простіше. А ось інше — знайти господаря цих занедбаних ставків, зважаючи на нашу тягу до забруднення навколишнього середовища, не просто. Водне плесо нині використовують працівники ВАТ «Волиньрибгосп». Проте, судячи з розмови з генеральним директором товариства Степаном Божуком, особливих прибутків чи навіть якоїсь втіхи вони не мають. Це треба, щоб за сторожа був дільничний інспектор. Якщо мешканці через прокладені труби зливають каналізаційні води у ставок, а з городів пливуть нітрати, то невже там риба ростиме? До речі, чи вона смакуватиме, купаючись в таких нечистотах? Не одна комісія з високопоставлених чиновників оглядала ставки, сюди викликали працівників санепідемстанції, міліції. Схоже, що від цього неестетичного середовища воліло б відмовитись ВАТ «Волиньрибгосп». Луцьке міське управління земельних ресурсів торік рекомендувало депутатам «винести це питання на сесію з пропозицією продажу або надання в оренду даних об’єктів водного фонду на конкурентних засадах». Перший заступник Луцького міського голови Святослав Кравчук повідомив, що треба було б на сесії обласної ради вирішити питання про передачу двох ставків в районі Кічкарівки в міську комунальну власність (це землі загального користування). А згодом слід знайти господарів, які б довели їх до ладу, створили навколо відповідну структуру і місто мало б ще один куточок для розваг та дозвілля. Мабуть, багато в чому це залежить від самих мешканців навколишніх будинків: хочуть вони перебувати в свинюшнику, чи мати оазис? Сприяти оздоровленню середовища, чи його нищити? Олександр НАГОРНИЙ.