Курси НБУ $ 41.78 € 48.84
ДЕ БІЗНЕС ПІДТРИМУЄ СПОРТ, ТАМ Є РЕЗУЛЬТАТ*

Волинь-нова

ДЕ БІЗНЕС ПІДТРИМУЄ СПОРТ, ТАМ Є РЕЗУЛЬТАТ*

Фахівці-політологи кажуть, що революційні настрої в суспільстві виникають тоді, коли різниця між найбагатшими і найбіднішими стає критичною...

Фахівці-політологи кажуть, що революційні настрої в суспільстві виникають тоді, коли різниця між найбагатшими і найбіднішими стає критичною. Насправді переважна більшість теорій про тотальну людську рівність і можливість абсолютно справедливого розподілу благ є утопічними. В залежності від вроджених якостей, особливостей виховання, умінь і талантів, люди є різними. Звідси й розбіжності у матеріальних статках. Адже одна людина може досягти успіхів у бізнесі, інша — просто не має для цього відповідних якостей


Станіслав КАРПІВ

Принципи соціальної відповідальності сьогодні сповідують як відомі світові компанії, так і чимало вітчизняних корпорацій. В Україні цей рух ще не став масовим. Проте зараз підприємництво переорієнтовується на тіснішу взаємодію з місцевими громадами, сприяння у вирішенні їхніх актуальних питань та проектів, на реалізацію яких відверто бракує бюджетних коштів. Соціальна відповідальність перед громадами підштовхує фінансово-промислові групи і малий та середній бізнес змінювати свої цінності та все частіше зосереджувати свою увагу не на безконтрольному отриманні прибутків, а на різноманітних соціальних проектах. Щоб мати позитивний імідж у діловому середовищі та користуватися довірою клієнтів і споживачів, бізнес стає соціально відповідальнішим. Цьому активно сприяє і політика чинної української влади на чолі з Президентом Віктором Януковичем. Глава держави постійно закликає бізнес бути соціально орієнтованим. «Принцип державно-приватного партнерства, соціальна відповідальність бізнесу — це ті питання, з якими ми починаємо працювати», — каже Віктор Янукович. «Окрім того, що ви є роботодавці, я знаю, що більшість ваших компаній беруть участь у різних соціальних проектах. І це дуже важливо», — наголошує глава держави на зустрічах із представниками українських бізнесових кіл.
Одним із шляхів втілення такої соціальної відповідальності є розвиток та популяризація фізичної культури і масового спорту. Це один із основних напрямків реалізації соціальних ініціатив бізнесу, оскільки саме в спорті поєднуються економічні, соціальні, культурні та інші компоненти. Інтерес держави та по суті й усіх громадян щодо ефективного розвитку спортивної сфери полягає у формуванні позитивного іміджу країни та окремих регіонів, підвищенні загального рівня здоров’я людей, покращенні їх психологічного стану, що в результаті позитивно позначається на економічній ситуації. У свою чергу бізнес розглядає сучасний спорт як повноцінну індустрію, яка активно використовує маркетингові та рекламні можливості. Ефективна взаємодія бізнесу та держави в контексті популяризації фізичної культури та масового спорту вигідна всім. Держава перекладає частину своїх обов’язків на приватні структури, залишаючи за собою роль головного координатора та регулятора. Бізнес отримує значні соціальні дивіденди з мінімальними витратами. Оскільки, з одного боку, розвиток фізичної культури та масового спорту не потребує великих капіталовкладень (на відміну, наприклад, від професійного спорту — зокрема футболу), з іншого — має мультиплікативний ефект, охоплюючи, крім суто спортивної, інформаційну сферу, соціального планування та проектування.
Основними напрямами діяльності соціально відповідального бізнесу в спорті є будівництво дитячих ігрових та спортивних майданчиків, облаштування літніх спортивних таборів, фінансування команд різних видів спорту та участі спортсменів у місцевих, загальноукраїнських та міжнародних змаганнях, освітніх спортивних програм для школярів… Крім того, значна увага приділяється розвитку фізичної культури та спорту безпосередньо на самих підприємствах, які реалізують соціальні проекти у спортивній сфері. Адже основа соціально відповідального бізнесу — це перш за все покращення рівня життя своїх робітників. Спорт буває не лише професійним. В Україні загалом, і на Волині зокрема, ідеї соціально відповідального бізнесу в контексті розвитку спортивної сфери поступово знаходять своїх прихильників у бізнес-середовищі.
Голова облдержадміністрації Борис Клімчук наголошує, що в тих видах спорту, де залучені меценати, є позитивні результати. Зокрема, після капіталовкладень «Модерн Експо» волинські веслувальники здобули перемоги на українських та закордонних стартах. Підтримка групи компаній «Континіум» сприяє успіхам жіночої волейбольної команди «Континіум–Волинь–Університет». Багато підприємств і підприємців — представників малого та середнього бізнесу — підтримують важку атлетику, бокс та кікбоксинг, плавання та легку атлетику.
Окремо варто відзначити діяльність благодійних фондів, що концентрують кошти багатьох бізнес-структур та під контролем і опікою представників влади дають змогу здійснювати цільові інвестиції у розвиток волинського спорту. До таких благодійних організацій належать фонди «Рідна Волинь», благодійний фонд «Фонд Ігоря Палиці — Новий Луцьк», благодійний фонд Степана Івахіва, благодійний фонд Олександра Лазорка «Волинь має майбутнє» та багато інших. До підтримки волинського спорту долучаються і місцеві громадські та політичні структури, зокрема Луцька міська організація Партії регіонів, очолювана Іваном Смоленгом.
Завдяки підтримці згаданих меценатів волинським спортсменам та спортивним управлінцям лише протягом останнього часу вдалося забезпечити ремонти і відновлення багатьох споруд і об’єктів, взяти участь у престижних змаганнях, придбати обладнання та інвентар. Бізнес охоче підтримує волинський спорт, адже вбачає у такій діяльності не лише форму рекламної політики, а й розуміє суспільну користь подібних капіталовкладень. Усі соціальні ініціативи бізнесу, громадських і благодійних організацій схвалюються та всебічно підтримуються місцевою виконавчою владою. «Я — людина, яка вболіває за здоровий спосіб життя і виступає за розвиток фізичної культури та спорту на Волині. А спортсменам — всебічна підтримка та розуміння», — такою є незмінна позиція голови облдержадміністрації Бориса Клімчука. Саме такий підхід влади забезпечує відповідну атмосферу для розвитку спорту в регіоні, що не може не відчувати успішний бізнес, зорієнтований на співпрацю з місцевою громадою.

На фото: Перший заплив у відремонтованому басейні Луцької комплексної дитячо-юнацької спортивної школи №1 найбільш титулованого вихованця закладу, майстра спорту з плавання Віталія Арбатова.
Telegram Channel