Курси НБУ $ 41.73 € 49.12
ЗВІДКИ Ж ЦЮ БІДУ ЗАНЕСЛО?

Волинь-нова

ЗВІДКИ Ж ЦЮ БІДУ ЗАНЕСЛО?

Розмова десята: Хвороба, що вимагає особливої пильності...

Розмова десята: Хвороба, що вимагає особливої пильності

Про міхурцевий занесок — недугу, пов’язану з патологічним заплідненням, знають не всі. Але сліз і болю вона приносить жінкам багато. Тому наш консультант Тетяна Євгенівна Ткачук, заслужений лікар України, кандидат медичних наук сьогодні відповідає на запитання читачок, які стосуються «міхурцевої вагітності»

— Не чула ніколи раніше, що є і така напасть на нашу голову. Розкажіть, як проявляється хвороба і чим вона загрожує.
— Недуга проявляється у першому — другому триместрі вагітності кровотечами, болем у животі. У 95 відсотків хворих настає переривання вагітності. Міхурцевий занесок, згідно з рішенням Європейського та Міжнародного товариств з лікування подібних захворювань, належить до передракових станів, бо може призвести до розвитку злоякісних пухлин матки. Захворюваність на міхурцевий занесок у Волинській області майже у три рази перевищує середні показники в Україні. На жаль, тут ми серед лідерів і в Європі. Найвищий рівень розвитку міхурцевих вагітностей спостерігається у жінок молодших 16 і старших 45 років.
— Як можна запобігти виникненню цієї недуги?
— Первинної профілактики міхурцевого занеску нині не існує. Вважається, що пухлинне переродження зовнішнього шару клітин ембріона може відбутися під впливом інфекції внаслідок генетичної патології. Разом з тим планове УЗД, яке проводять лікарі акушери–гінекологи на ранніх термінах вагітності, дає змогу своєчасно діагностувати міхурцевий занесок у 40 — 60 відсотках випадків. А визначення специфічного маркера хвороби — хоріонічного гонадотропіну, структура якого відрізняється при вагітності та міхурцевому занеску, дає змогу своєчасно виявити це захворювання, спланувати лікування та спостереження.
— Лікувала міхурцевий занесок, тепер немає критичних днів. Що робити?
— Менструальна функція найчастіше відновлюється через чотири тижні, але можлива відсутність менструації протягом 10 — 12 тижнів. У такому разі треба звернутися до свого лікаря–гінеколога.
— Коли можлива вагітність після міхурцевого занеску?
— Це визначає лікар–гінеколог, при потребі — онкогінеколог, але запобігати вагітності треба не менше 6 місяців.
— Чи можливе повторне виникнення цієї хвороби?
— Так. У жінок, які мали одну міхурцеву вагітність, ризик повторного виникнення хвороби близько 1 відсотка, з двома — 15 — 20 відсотків.
— Зараз я вагітна, але у мене був міхурцевий занесок. Які обстеження треба пройти?
— Необхідно проводити УЗД–контроль бажаної вагітності у стандартно визначені терміни. Після пологів через 6 та 10 тижнів слід визначати рівень хоріонічного гонадотропіну, протягом 5 днів після пологів необхідно пройти рентгенографію органів грудної клітки.
Запитання та пропозиції щодо наступних тем нашого спілкування можна передати на електронну адресу [email protected], моб. 0506709131
Telegram Channel