
Чи можна врятувати хости від слимаків без хімії
«Кілька років тому приятелька подарувала кущик хости. Відтоді я закохалася у ці невибагливі й дуже красиві рослини, які до того ж прекрасно почуваються в тіні й не вимагають особливого догляду. .. Та от прикрість: мої хости «полюбили» й слимаки і псують їхнє розкішне листя. Підкажіть, як без хімії боротися з цією напастю?» Ангеліна ГУЛЮК м. Луцьк.
Валентина ХМЕЛЬОВСЬКА
На жаль, слимакам «подобаються» не тільки хости, смакують їм і жоржини, гвоздики, петунії, не кажучи вже про капусту. Та позбутися їх без хімічних препаратів можна.
Перший спосіб — добре полити рослини і розкласти довкола них стару кахельну плитку, залишивши між нею щілини. Слимаки приповзуть ночувати під плитки, а на світанку залишиться їх зібрати.
Ще можна спалити яєчну шкаралупу, а отриманий порошок рівномірно розсипати там, де спостерігаються великі скупчення шкідників.
Боротися зі слимаками можна і з допомогою кавової гущі. Її також треба розсипати у тих місцях, які найбільше облюбували слимаки. Якщо жодної такої точки не пропустити, то вдасться практично повністю вигнати їх зі своєї території. До речі, не люблять вони і звичайної кухонної солі, проте надмірне її використання може зашкодити якості грунту.
На жаль, слимакам «подобаються » не тільки хости, смакують їм і жоржини, гвоздики, петунії, не кажучи вже про капусту.
Вельми оригінальний спосіб боротьби зі слимаками довелося побачити в Лондоні. Там господиня під кущами хости розкладала половинки помаранчів. От тільки не второпала: чи то англійські слимаки харчувалися тими апельсинами, чи їхній запах відлякував листогризів. Утім, це не наш, не український спосіб. Тут би дітям апельсинів купити...
Якщо комусь відомі інші засоби боротьби з цими шкідниками — поділіться з читачами «Квіткової підкови». Будемо вдячні.
