За «ватників» росіянина засудили до 160 годин виправних робіт - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.70 € 31.46

За «ватників» росіянина засудили до 160 годин виправних робіт

Жителя Саратова Олександр Гозенка засуджено до обов'язкових робіт за пости в соцмережі, в яких він спожив слово «ватник»

19-річний Гозенко звинувачувався в приниженні людської гідності, йому пред'явили звинувачення за 282-ою статтею Кримінального кодексу РФ, повідомляє ВВС.Прокуратура просила засудити його до двох років позбавлення волі умовно з випробувальним строком на два роки.Зокрема, прокурор Катерина Забеліна заявила в суді, що Гозенко розміщував в соцмережі «ВКонтакте» коментарі зі словами «ватники» і «кацапи».


При цьому прокуратура вбачала в цих і інших коментарях Гозенка «лінгвістичні і психологічні ознаки спонукання до дій насильницького характеру відносно групи осіб національної приналежності» і просила засудити його до двох років позбавлення волі умовно з випробувальним строком на два роки.


Сам 19-річний підсудний на слідстві надав свідчення і визнав провину. У зв'язку з цим його справа розглядалася в особливому порядку.


В останньому слові Гозенко просив призначити йому штраф, а його захист - обрати покарання, не пов'язане з позбавленням волі.