33 + 15:  Ярмоленко та Коноплянка вже забили стільки ж, як Шевченко

«Тризубі» здолали у товариському матчі збірну Словаччини. А «картаті» їдуть на чемпіонат світу в Росію

Товариська зустріч. Україна ​Словаччина ​2:1 (0:1 Лукаш Штетіна, 10 хв.; 1:1 — ​Андрій Ярмоленко, 39 хв.; 2:1 — ​Євген Коноплянка, 54 хв.)

Львів. Стадіон «Арена Львів». 10 листопада. Головний суддя Андріс Трейманіс (Латвія).

Україна: Андрій П’ятов (Максим Коваль, 46 хв.), Едуард Соболь, Євген Хачеріді (Артем Шабанов, 81 хв.), Іван Ордець, Марлос (Олександр Андрієвський, 77 хв.), Руслан Ротань, Євген Коноплянка (Сергій Мякушко, 89 хв.), Олександр Караваєв (Богдан Бутко, 63 хв.), Руслан Малиновський (Євген Шахов, 81 хв.), Андрій Ярмоленко, Юрій Коломоєць. Головний тренер Андрій Шевченко.

Так Андрій Ярмоленко підтримав травмованого Сергія Сидорчука. Зауважте — українською.

Збірна України продемонструвала доволі жвавий і симпатичний футбол у товариській зустрічі зі збірною Словаччини. Хоча наші пропустили першими — ​після стандарту. Вже на 10–й хвилині Андрій П’ятов не зміг зафіксувати м’яч після навісу зі штрафного й удару головою «найзірковішого» словака Марека Гамшека. А першим на добиванні був захисник суперників Лукаш Штетіна.

Попри те, що збірна України поступалася в рахунку, гра у її виконанні подобалася. Було динамічно і симпатично. А на 39–й хвилині Марлос видряпав м’яча у того ж Штетіни в центрі поля — ​і наші побігли вперед. Українець бразильського походження віддав праворуч на Ярмоленка і той свого шансу не змарнував, опинившись віч–на–віч із голкіпером. Разючий удар повз Мартіна Дубравку — ​й Андрій доводить кількість своїх голів за Національну збірну до 33–х!

Забивши, «Ярмола» задер футболку й продемонстрував напис на білій «майці»: «Сидор, ми з тобою!!!». Підтримавши у такий спосіб травмованого товариша по збірній київського динамівця Сергія Сидорчука, який через травму вибув на півроку.

Невдовзі після початку другого тайму інший наш «німець» — ​Євген Коноплянка — ​забиває так само класний гол і виводить «тризубих» уперед! До речі, це 15–й гол Євгена за збірну. Таким чином, за цим показником він наздогнав Сергія Реброва. Попереду — ​лише Ярмоленко та Шевченко (48)!

Словаки не здавалися й до останнього намагалися видряпати хоча б нічию. Проте наші свого таки не віддали.

Також у цьому матчі відбувся «масовий дебют» новачків у складі «синьо–жовтої» дружини. У старті вийшов гравець «Ворскли» Юрій Коломоєць (нападник відіграв увесь матч, несамовито старався і був помітним, ​проте таки не забив). А в другому таймі — ​вже під завісу зустрічі — ​на полі з’явилися Артем Шабанов із «Олімпіка» (гравець луцької «Волині» у 2014–2016 роках), Олександр Андрієвський («Зоря») та Сергій Мякушко («Карпати»).

Тим часом збірна Хорватії, якій ми програли боротьбу за друге місце в групі відбору до ЧС–2018, у стикових матчах здолала команду Греції. У Загребі «картаті» розтрощили греків 4:1. А в матчі–відповіді на виїзді зіграли у безгольову нічию — ​0:0. Тож Хорватія їде на Мундіаль у Росію.

ЗА ВОРОТАМИ

Андрій ШЕВЧЕНКО, головний тренер Національної збірної України:

«Задоволений Коломойцем, він багато виконав роботи на полі, велика самовіддача. Дебют вдався. Гравцю не вистачило лише забитого гола. Інші нападники: Селезньов, Мілевський? Ми дивимось за всіма, вони багато грали колись у збірній. Не бачу сенсу викликати їх у головну команду країни для «галочки». Я знаю їхні якості.

Банер «Ні ​натуралізації»? Не стежу за банерами, я тренер і дивлюсь за гравцями. Дякую львівським уболівальникам, вони нам не зрадили. Чудова атмосфера. Емоції? Вони були, я завжди прошу не навантажувати передачами назад воротаря. Тим більше, поле до другого тайму стало дуже важким. Ми вигравали, тому можна було зіграти простіше».

Артем ШАБАНОВ, дебютант «синьо–жовтих»:

«Мої емоції не передати словами. Шалено радий, що зіграв свій перший матч у Національній збірній. Для мене це дуже важливо. Кожен мріє виступати за головну команду країни.

Сидів собі спокійно на лавці, тут сказали, що потрібно виходити на поле, і відразу хвилювання накотило. Попив води перед виходом і не міг закрутити пляшку. Але потім впорався з цим, намагався грати надійно».