Плач, Львове, — ​три «вольових» очки їдуть з «України» до Луцька!

Галичанам так і не вдалося втримати Андрія Яковлєва, який встановив остаточний рахунок у матчі.

Фото Євгена Кравса.

А завдяки нічиїй у поєдинку «Колоса» з СК «Дніпро–1» «Волинь» ще й піднімається на 2–ге місце!

Чемпіонат України з футболу, Перша ліга. 14–й тур. «Рух» (Винники, Львівська область) — ​«Волинь» (Луцьк) — ​1:3 (1:0 — ​Роман Никитюк, 2 хв; 1:1 — ​Ігор Карпенко, 50 хв; 1:2 — ​Володимир Заставний, 60 хв (автогол); 1:3 — ​Андрій Яковлєв, 78 хв).

20 жовтня 2018 року. Львів. Стадіон «Україна». 540 глядачів. Головний суддя —
Вадим Запрутняк (Ужгород).

Перед очним поєдинком «Волинь» і «Рух» посідали треті місця. Щоправда, лучани перебували на справді «бронзовій» позиції, а ось клуб із Винників, що на Львівщині, йшов третім із кінця турнірної таблиці.

Принциповості поєдинку додавало не лише те, що зустрічалися команди із сусідніх областей (бо й справді — ​чим не «галицько–волинське дербі»?), а й той факт, що обидві команди нині очолюють головні тренери — ​екс–голкіпери Юрій Вірт та Андрій Тлумак, які ще й обидва галичани.

«Рух» одразу спробував продемонструвати гостям, хто на львівській «Україні» господар — ​і йому це усе ж вдалося! Вже на 2–й хвилині підопічні Вірта забили після розіграшу кутового — ​розписався у воротах Віталія Неділька… корінний лучанин і вихованець «Волині» Роман Никитюк!

«Напевно, клас гравців «Волині» таки вищий — ​і вони заслужили цю перемогу».

Поставити на місце зухвалих «рухівців» волинянам вдалося лише після перерви. Спочатку другим голом у нинішній першості відзначився 21–річний нападник «Волині» Ігор Карпенко (до речі, він переїхав до Луцька якраз зі Львова — ​з «Карпат»), який замкнув головою флангову передачу Сергія Сімініна.

Ну а згодом неабияк нервувати атакувальних гравців «Волині»… змусив захисник «Руха» Володимир Заставний, який усе ж зумів «відбити» у них кусень бомбардирського хліба. На 59–й хвилині саме Заставний «відгукнувся» на простріл Хагназарі Сіаваша — ​дотягнувся до м’яча і без жодних шансів для спантеличеного голкіпера Олександра Ільющенкова зрізав м’яч під поперечину власних воріт… Заради справедливості зазначимо: Володимир «тримав» нашого Андрія Яковлєва, який також був готовий забивати.

Проте і Яковлєв своє бомбардирське «слово» в цьому поєдинку таки сказав. Після подачі кутового м’яч відскочив до Андрія, і той холоднокровно поклав його під дальню штангу — ​3:1!

Тим часом основні конкуренти «Волині» в боротьбі за лідируючі позиції — ​«Колос» та СК «Дніпро–1» — ​зіграли внічию 1:1 в очному поєдинку (клуб із Ковалівки, що на Київщині, усе ж уник першої в сезоні поразки, відігравшись на 90+3 хвилині зусиллями Джемаля Кизилатеша, народженого в Стамбулі сина турка та українки, який зважився на удар із 30 метрів і не прогадав).

Це означає, що очки втрачають обидва наші конкуренти, а підопічні Андрія Тлумака обходять «Колос» і піднімаються на 2–гу позицію!

У рамках 15–го туру «Волинь» 27 жовтня прийматиме на «Авангарді» «Гірник–Спорт» із Горішніх Плавнів (початок зустрічі о 17.00).

За воротами

Андрій ТЛУМАК, головний тренер «Волині»:

«Звичайно, коли команда програє, а потім вириває перемогу, — ​це приємно. Є гордість, що ми не лише ставимо високі цілі, а й, дякувати Богові, добиваємося їх. Поки все добре!».

Юрій ВІРТ, головний тренер «Руха»:

«Гра складалася з двох різних таймів. У 1–му ми забили швидкий гол, контролювали хід поєдинку й могли розвинути успіх. У 2–му ж почали помилятися в простих ситуаціях, нам якось надто легко забивали…

Напевно, клас гравців «Волині» таки вищий — ​і вони заслужили цю перемогу».

Результати 14–го туру: «Миколаїв» — ​«Суми» — ​1:1; «Авангард» — ​«Балкани» — ​1:2; «Колос» — ​СК «Дніпро1» — ​1:1; «Рух» — ​«Волинь» — ​1:3; «Гірник–Спорт» — ​«Агробізнес» — ​1:1; «Зірка» — ​«Металіст 1925» — ​0:3; «Прикарпаття» — ​«Оболонь–Бровар» — ​0:1; цього разу через зняття зі змагань «Кобри» не грав «Інгулець». n

15 «Зірка» (Кропивницький) 13 1 0 12 6–34 3

У списку бомбардирів Дениса Кожанова («Волинь») — ​9 голів (5 — ​із пенальті) наздогнав Станіслав Куліш (СК «Дніпро–1») — ​теж 9 (2 — ​з пенальті).