Курси НБУ $ 39.30 € 42.31
Хай і без глядачів, але «взули», як «Динамо» «спартачів»! (відео)

За такі емоції ми й любимо футбол!

«Волинь» здобула феєричну вольову перемогу над «Прикарпаттям» — першу в сезоні

Чемпіонат України з футболу, Перша ліга. 3–й тур. «Волинь» (Луцьк) — ​«Прикарпаття» (Івано-Франківськ) – ​​3:2 (0:1 – Роман Барчук, 38 хв; 0:2 – Роман Кузьмин, 45+3 хв; 1:2 – Денис Кожанов, 64 хв;​ 2:2 – Міха Горопевшек, 65 хв;​ 3:2 – Денис Кожанов, 68 хв).

10 серпня. Луцьк. Стадіон «Авангард». Без глядачів. Головний суддя Клим Заброда (Київ).

До першого домашнього поєдинку «Волинь» підійшла з нулем у графі «перемоги» й лише з одним здобутим очком. Лучани також мусили грати на порожньому стадіоні, хоча найпалкіші вболівальники (колишні «гріхи» яких якраз і спричинили покарання) таки зібралися під «Авангардом» і підтримували свою команду.

З позитивів перед матчем можна було відзначити повернення Андрія Тлумака на тренерський місток, а капітана команди Сергія Сімініна — на поле.

Нашу увагу також привертала постать головного тренера команди–суперника. Адже Володимир Ковалюк у своїй тривалій кар’єрі захисника мав і чималий «луцький період». Навіть у «Вікіпедії» стаття про нинішнього наставника «Прикарпаття» проілюстрована світлиною, на якій він — у формі «Волині».

Мені сподобалося те, що «Волинь» не опустила руки при 0:2.

Лучани почали напрочуд хвацько, могли (і мали!) забивати — та ще й не один! Проте на перерву пішли… програючи 0:2!

Цей рахунок тримався на табло, аж допоки Андрій Тлумак не випустив в атаку з лави запасних… захисника–гренадера Міху Горопевшека. Вже за кілька хвилин словенець віддав гольовий пас на Дениса Кожанова, після чого… майже відразу забив і сам!

2:2 — «Прикарпаття» яв­но «пливло». Гостей треба було «добивати» — і «Волинь» це зробила! Денис Кожанов робить дубль, приносить своїй команді феєричну вольову перемогу і доводить кількість голів свого авторства у нинішній першості до трьох!

Не дивно, що Кожанова (а ще більше — Горопевшека!) на українських футбольних просторах після цього поєдинку розхвалювали на всі лади.

Ну і хочеш–не хочеш, а просяться аналогії з матчем майже чвертьстолітньої давнини: 14 вересня 1994–го київське «Динамо» в Лізі чемпіонів обіграло московський «Спартак» із рахунком 3:2, поступаючись після першого тайму двома м’ячами. Звісно, Перша ліга — не ЛЧ, а «Прикарпаття» (та ще й під орудою «нашого» Володимира Ковалюка!) і близько не викликає тієї люті, як тоді «спартачі». Проте перемога таки пам’ятна!

Результати 3–го туру: «Гірник–Спорт» — «Оболонь–Бровар» — 0:1; «Минай» — «Чорноморець» — 1:0; «Авангард» — «Миколаїв» — 3:1; «Металіст 1925» — «Рух» — 1:1; «Агробізнес» — «Балкани» — 3:0; «Металург» — «Інгулець» — 0:2; «Черкащина» — «Кремінь» — 2:2; «Волинь» — «Прикарпаття» — 3:2.

За воротами

Андрій ТЛУМАК, головний тренер «Волині»:

«У футболі ніхто не скасовував правила «не забиваєш ти — забивають тобі». Тому сьогодні така сама ситуація була: ми створили моменти, не забили, два стандарти — і ми програємо 0:2. Величезне дякую футболістам, бо вони зробили градіозну справу: в другому таймі реалізували свої моменти, Міха вийшов і підсилив гру, тому просто спасибі їм. Сьогодні показали, що ми всі — одна команда «Волинь» Луцьк».

Володимир КОВАЛЮК, головний тренер «Прикарпаття»:

«Можна футбол перенести в площину боксу — один нокдаун, другий нокдаун і — нокаут. 2:0 команда виграє на виїзді, і я хлопців просив у перерві, щоб тільки вони не дали слабинку та тримали таку оборону, як у першому таймі… Але, бачите, за три хвилини ми пропустили три голи, тому є над чим працювати.

Я п’ять років пограв у «Волині», і хотілося показати свою команду, бійцівську, і, по суті, нам це вдавалося!

Мені сподобалося те, що «Волинь» не опустила руки при 0:2, ми ледь не забили третій гол на початку другого тайму зі штрафного. Конкольняк пробив непогано, і гра могла закінчитися, а так — що є, те є… Дякую!»

16 «Гірник–Спорт» (Горішні Плавні, Полтавщина) 3 0 0 3 2-7 0

У списку бомбардирів лідерство захопили Роман Барчук («Прикарпаття») — 3 голи, Данііл Кондраков («Рух») — 3 та Денис Кожанов («Волинь») — 3 (1 — з пенальті).