«Пропущений рік у нинішньому футболі — ​це ціла вічність», — ​так спеціалісти коментують дискваліфікацію 23-річного Артема Бєсєдіна за вживання допінгу.

Фото ФК «Динамо» Київ.

То не гуси й не лелеки — ​прибув з ирію футбол!

Уболівальникам тепер і пиво смачніше, і життя веселіше…

«Здоровенькі були!» — ​нарешті вигукнув минулих вихідних український футбол. І в душах поціновувачів цього прекрасного виду спорту — ​попри хмари на небі та калюжі під ногами — ​вигулькнуло яскраве сонечко. Бо з футболом жити таки легше — ​навіть у сучасній Україні.

Отож, зимові канікули добігли свого кінця — ​і клуби УПЛ рвонули у бій. Та ще і як драматично рвонули! Відразу в трьох поєдинках 19 туру перемоги було здобуто у компенсовані до матчу хвилини.

Беньямін Вербич на 90+1–й хвилині боковими «ножицями» відправив м’яч у ворота «Ворскли» і приніс «Динамо» перемогу з рахунком 2:1. До речі, до того Віталій Буяльський також поклав доволі нічогенького «за комірець» 21–річному Дмитрові Різнику ударом–навісом з дуже гострого кута. Якби щось подібне утнув хтось із «зірок» провідних клубів, прицмокнули б язиком і сказали: ви тільки подивіться — ​який футбольний геній! А в цьому випадку коментатори матчу поспішили списати все на випадковість…

«Тризубий» латиноамериканець «Шахтаря» Марлос аж на 90+5-й украв нічию у «Десни».

«Тризубий» латиноамериканець «Шахтаря» Марлос аж на 90+5–й украв нічию у «Десни». До речі, чернігівців було справді шкода. Адже саме вони відкрили рахунок у матчі. Проте головний суддя Євген Арановський «порадився» із системою VAR і взяття воріт скасував (між іншим, таке рішення арбітра згодом багато обговорювалося і правильним його визнали далеко не всі). Хай там як, цей момент став історичним, адже це перший такий випадок в історії національного чемпіонату, в якому відеопомічник арбітра тільки починає впроваджуватися.

А 21–річний Євген Смирний на 90+2–й приніс доволі сенсаційну перемогу «Колосу» над ФК «Олександрія» — ​2:1. Саме Євген і відкрив рахунок у цьому матчі у самісінькому дебюті другого тайму. Тож дубль, знята на емоціях футболка, жовта картка і звання кращого гравця туру! До речі, Смирний — ​вихованець «Динамо», який потрапив до клубної академії семирічним хлопчиком і пройшов усі її щаблі.

А ось форвард «Динамо» Артем Бєсєдін не допоможе протягом десяти найближчих місяців своїй команді та й національній збірній на Євро–2020, адже одержав річну дискваліфікацію від УЄФА за порушення антидопінгових правил. Термін відсторонення від футболу відраховуватиметься з 19 грудня 2019 року.

Результати 19–го туру УПЛ: ФК «Маріуполь» — ​«Зоря» — ​1:2; «Динамо» — ​«Ворскла» — ​2:1; «Карпати» — ​СК «Дніпро–1» — ​1:1; ФК «Олександрія» — ​«Колос» — ​1:2; «Шахтар» — ​«Десна» — ​1:0; «Олімпік» — ​ФК «Львів» — ​0:1.