Курси НБУ $ 36.67 € 39.50
Від москви до уралу:  розсекретили бункери путіна

Недарма ж кремлівського діда називають бункерним.

Фото із сайту pravda.com.ua.

Від москви до уралу:  розсекретили бункери путіна

Російський диктатор має глобальну мережу секретних підземель на випадок ядерної війни. При цьому триває активне будівництво нових укриттів. Таким «фанатом» бункерів був хіба що гітлер

Царя спускають на 200 метрів під землю

Розслідуваннями «нір» путіна займався російський журналіст Олег Ролдугін. «Бункери почали будувати ще за радянських часів для перших осіб держави, але останнім часом роботи активізувалися. Точно є бункери й у москві, і на уралі, є бункери в поволжі», – цитує його видання «Слово і Діло».

Кривавий карлик своїх уже «заспокоїв» – заявив, що росіяни потраплять у рай.
Кривавий карлик своїх уже «заспокоїв» – заявив, що росіяни потраплять у рай.

 Ролдугін каже, що путінська система укриттів ділиться на дві частини – офіційна і неофіційна. Перша частина управляється структурою під назвою Головне управління спеціальних програм при президенті росії – вона підпорядковується безпосередньо путіну.

Багато бункерів пов’язані між собою тунелями, які розходяться на десятки кілометрів.

Глибина московських тунелів становить до 200 метрів – це з’ясували дігери, багатьох із яких потім засудили до реальних або умовних термінів. Після приходу путіна до влади за реновацію бункерів узялися з новою силою – так, 55 млн рублів було витрачено на оновлення трьох ліфтів, що свідчить про дуже глибоке залягання підземель. В офіційну систему бункерів входить також відоме «Метро-2» – система укриттів, яка будується і розширюється ще зі сталінських часів і пов’язує кремль із численними бункерами в москві, підмосков’ї та навіть калузі.

Сюди ж входить комплекс в ямантау – спеціальний урядовий бункер, збудований у горах між магнітогорськом і уфою. Воно розташоване на ділянці, яку називають Межигір’ям. Так що своє Межигір’я було не тільки в Януковича.

Багато бункерів пов'язані між собою тунелями, які розходяться на десятки кілометрів.

Офіцер, який будує бункери, має повну довіру путіна

Куди цікавішою є друга частина бункерів, неофіційна. Облаштовують приватні путінські бункери ті ж люди, які будували президенту росії офіційні укриття та тунелі під палацом у Геленджику. І кількість цих приватних бункерів дуже велика.

Будівельник обох систем – ГУСП, юридичний правонаступник П’ятого управління справами ради міністрів ррфср. Основне завдання цієї структури при СРСР полягало у спорудженні нових бункерів та модернізації існуючих – саме на випадок «Останньої війни». ГУСП керує з 2015 року Олександр Лінець, який раніше очолював управління фсб росії по Південному військовому округу. У 2020 році Лінець отримав квартиру в будинку управління справами президента у Великому Тишинському провулку в москві, що свідчить про небувалу довіру путіна до цього офіцера, оскільки в цьому ж будинку живуть керівник кремлівської адміністрації Антон Вайно, глава служби зовнішньої розвідки Сергій Наришкін, глава слідчого комітету Олександр Бастрикін.

ГУСП охоплює низку відомих та велику кількість невідомих військових частин, які розташовуються і працюють по всій території росії. Відбір у ці частини надзвичайно суворий.

До речі, підозрілим сигналом, на думку Ролдугіна, може бути те, що останнім часом у росії почали масово укладати державні контракти, пов’язані з підготовкою бункерів до ядерної війни – контракти з повірки приладів радіаційної та хімічної розвідки, щодо закупівлі комплексів для виявлення каналів витоку мовної інформації та апаратів для виявлення жучків, придбання обладнання для формування системи постановки віброакустичних і акустичних перешкод, апаратно-програмних психодіагностичних комплексів, дихальних апаратів на стисненому повітрі і так далі.

Словом, якщо путін віддасть наказ розпочати ядерну війну і він буде виконаний, то диктатору буде де сховатись. А що з його підданими? Їх путін теж «заспокоїв» – заявив, що росіяни потраплять у рай, так що можна не переживати…

Василь КІТ.

Читайте також: «Влада росії готується запровадити військовий стан і закрити кордони для чоловіків - Рєзніков»

Telegram Channel