Курси НБУ $ 41.54 € 46.59
Другий випадок: в Ковельському районі чоловік захворів на лептоспіроз

Інфікування збудником недуги пов’язане з риболовлею у вересні.

Фото ДУ «Волинський ОЦКПХ МОЗ».

Другий випадок: в Ковельському районі чоловік захворів на лептоспіроз

В області зареєстровано другий цього року випадок захворювання на лептоспіроз

 В результаті епідрозслідування встановлено, що інфікування збудником недуги пов’язане з риболовлею у вересні. Захворів чоловік, котрий перебував у водоймі босоніж. На третю добу в нього до 39,5C підвищилася температура тіла, турбували розлади шлунково-кишкового тракту, пожовтіли склери і шкірні покриви. Діагноз «лептоспіроз» підтверджено в лабораторії відділення вірусологічних та біологічних досліджень Волинського центру контролю та профілактики хвороб. 

Про це повідомляє ДУ «Волинський ОЦКПХ  МОЗ».

 Хворий перебуває на стаціонарному лікуванні, епідрозслідування триває.

Лептоспіроз (водяна гарячка, лугова гарячка, болотна гарячка) – це гостре інфекційне захворювання. Характеризується ураженням м’язів, печінки і нирок та супроводжується хвилеподібною гарячкою. При відсутності вчасного звернення за медичною допомогою та належного лікування можливі важкі ураження нирок, менінгіт і навіть смерть пацієнта. Ця недуга вражає як людей, так і тварин.

Основними джерелами збудників цієї інфекції є гризуни (понад 70%). Інфікування людини відбувається, переважно, при контактуванні з водою відкритих водойм, забрудненою виділеннями гризунів, та безпосереднім контактом з цими тваринами.

У тіло людини бактерія лептоспірозу потрапляє через тріщини, порізи чи рани на шкірі, а також слизові оболонки (очі, ніс, рот). Людина може захворіти в період від 2 днів до 4 тижнів після інфікування.

У ВООЗ вважають лептоспіроз найпоширенішим зооантропонозим (спільним для людей і тварин) захворюванням у світі: щороку реєструється понад мільйон його випадків, до 60 тисяч людей помирає.

На Волині реєструють поодинокі випадки: за попередні 5 років захворіло 10 осіб. Епідрозслідуваннями встановлено, що у понад 90% випадків інфікування пов’язане з водоймами (під час відпочинку чи риболовлі); до 10% – із  проведенням сільгоспробіт на території власних  господарств. За 9 місяців 2023-го зареєстровано 2 випадки лептоспірозу внаслідок рибальства на водоймах Луцького та Ковельського районів.

Епідеміологи наголошують, що для запобігання небезпечної хвороби необхідно:

         — забезпечити відповідний захист від гризунів місць проживання людей та, особливо, джерел водопостачання;

       —  проводити дератизацію приміщень та захищати харчові продукти і воду  від проникнення гризунів.

        —  у жодному разі не  використовувати воду з відкритих водойм для пиття, миття овочів, фруктів, а особливо для приготування їжі на природі;

        — при проведенні сільськогосподарських робіт, зборі урожаю та перебуванні біля водойми використовувати засоби індивідуального захисту.

       У разі появи характерних симптомів (болючості у литкових м’язах, високої температури тіла, пожовтіння склер і шкіри, блювання та діареї, висипів на шкірі), особливо після перебування біля водойми, потрібно негайно звертатися за медичною допомогою за місцем проживання, не займатися самолікуванням! Раннє звернення за медичною допомогою у перші дні появи згаданих симптомів сприяє швидкому одужанню без важких ускладнень. 

Реклама Google

Telegram Channel