Курси НБУ $ 41.49 € 45.19
У Києві після Дня Конституції готували заворушення

У помешканнях «революціонерів» виявлено зброю та боєприпаси.

Фото із сайту ssu.gov.ua.

У Києві після Дня Конституції готували заворушення

Служба безпеки під час перевірки рівня контрдиверсійного захисту державних об’єктів викрила групу громадських «активістів», які готували низку провокацій у столиці 30 червня цього року

За даними слідства, групу очолював співзасновник громадської організації, яка ще з 2015-го відома своїми антиукраїнськими акціями.

Під виглядом проведення так званого «віче» зловмисники планували оголосити про «усунення від влади» чинного військово-політичного керівництва України.Вони сподівалися захопити будівлю Верховної Ради України та заблокувати її роботу.

 

 «Щоб зібрати людей, організатори мали влаштувати в центрі столиці нібито мирне зібрання. Але більшість учасників заходу хотіли використати «втемну» – не розкриваючи їм справжні наміри щодо провокацій», – йдеться у повідомленні спецслужби.

Під виглядом проведення так званого «віче» зловмисники планували оголосити про «усунення від влади» чинного військово-політичного керівництва України.

Інформацію про «заворушення» в Києві зловмисники планували поширювати через вітчизняні та іноземні інформресурси. Таким чином сподівалися розхитати суспільно-політичну ситуацію всередині нашої держави, що зіграло б на користь рф. Для цього головний організатор залучив до «акції» представників громадських організацій з Києва, Дніпра та інших регіонів.

Для конспірації вони комунікували між собою в різних месенджерах, а якщо зустрічалися, то невеликими групами по три особи.

Під час обшуків у помешканнях провокаторів виявлено зброю та боєприпаси, мобільні телефони, комп’ютерну техніку та чорнові записи з доказами злочинних дій. Затриманих відправили у СІЗО. Їм повідомили про підозру за чч. 1, 2, 3 ст. 109 Кримінального кодексу України (дії та заклики до дій, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади).

Зловмисникам загрожує до 10 років тюрми з конфіскацією майна.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Реклама Google

Telegram Channel