Курси НБУ $ 41.49 € 45.19
Поставили на ноги студента, який пірнув у озеро та зламав шию!

Нині з юнаком активно займаються фізичний терапевт Богдан Крук та ерготерапевти.

Фото – «Перше медичне об’єднання Львова».

Поставили на ноги студента, який пірнув у озеро та зламав шию!

Ноги йому паралізувало відразу... Після таких травм шанси на відновлення невисокі – до 10%. Утім, спеціалісти Лікарні Святого Пантелеймона «Першого медоб’єднання Львова» зробили все можливе, аби пацієнт знову ходив. І диво вже сталося!

Нещасний випадок із 18-річним львів’янином Богданом Турківим трапився у Стрийському районі Львівської області. Там хлопець відпочивав із одногрупниками біля озера. Вирішив скупатися, пірнув у неглибоку воду і дістав головою до дна. Після удару Богдан не знепритомнів, тож одразу відчув, що ноги йому відмовили. Каретою швидкої постраждалого доправили до Львова – у Лікарню Святого Пантелеймона. 

Діагноз: перелом 6-го шийного хребця та забій спинного мозку важкого ступеня. Пацієнт зовсім не міг поворушити ногами. 

Після ретельного обстеження наші нейрохірурги зважили всі ризики і ухвалили рішення негайно оперувати юнака. Виконувати це складне втручання взялися досвідчені лікарі: керівник Центру нейрохірургії та неврології Остап Федорко та нейрохірург Дмитро Щибовик. Разом із командою вони видалили зламане тіло хребця та встановили на його місце титанові імпланти. 

Буквально наступного дня після операції у Богдана почали з’являтися рухи в ногах: спочатку – пальці, потім – стопи, а згодом і коліна.

«Буквально наступного дня після операції у Богдана почали з’являтися рухи в ногах: спочатку – пальці, потім – стопи, а згодом і коліна. На сьогоднішній день пацієнт вже ходить, хоча ще відчувається легкий параліч, що є нормальним для таких травм», – ділиться результатом успішної операції керівник Центру нейрохірургії та неврології Лікарні Святого Пантелеймона Остап Федорко. 

Це – справжнє диво! Адже 90% пацієнтів, кажуть медики, не відновлюються після таких травм. Натомість Богдан демонструє надзвичайні успіхи вже на початку реабілітації. Нині з юнаком активно займаються фізичний терапевт Богдан Крук та ерготерапевти. Вони працюють над покращенням рівноваги та координації. 

Реабілітація Богдана та термін регенерації його спинного мозку можуть зайняти до року часу. Але загалом прогноз для цього юнака, на щастя, сприятливий. 

Щороку до Лікарні Святого Пантелеймона потрапляє з пів сотні пацієнтів із подібними травмами. А літо традиційно є порою підвищеного травматизму. Тож спеціалісти «Перше медичне об’єднання Львова» закликають читачів бути пильними та дотримуватися правил безпеки, у тому числі і під час відпочинку біля водойм. Бережіть себе! 

Реклама Google

Telegram Channel