Курси НБУ $ 41.49 € 45.19
Вона у розшуку в росії, а її маму немовлям висилали до Сибіру

Каю Каллас називають «заклятою противницею» російського диктатора путіна та «залізною леді».

Фото із сайту 5.ua.

Вона у розшуку в росії, а її маму немовлям висилали до Сибіру

Що відомо про «залізну леді» Каю Каллас, яка може очолити дипломатію Європейського Союзу

Після виборів до Європейського парламенту у керівних органах ЄС почалася хвиля перепризначень на ключових посадах. 47-річна мама трьох дітей і глава уряду Естонії Кая Каллас, ймовірно, стане високим представником ЄС із закордонних справ та безпекової політики, замінивши на цій посаді 77-літнього Жозепа Борреля. Політик відома своїм жорстким ставленням до росії і є одним із найгучніших голосів на підтримку України у Європі.

Каллас називають «заклятою противницею» російського диктатора путіна та «залізною леді». У росії її оголошено в розшук.

Наприкінці 1980-х батько привіз 11-річну дочку до Східного Берліна, підвів її до Бранденбурзьких воріт, де тоді проходила Берлінська стіна, і сказав: «Вдихни глибоко, це – повітря свободи, яке йде з того боку».

Як відомо, за СРСР родину Каї Каллас репресували. Під час Другої світової війни її маму (коли та була немовлям), бабусю та прабабусю радянська влада депортувала до Сибіру у вагоні для перевезення худоби. Вони повернулися в Естонію лише через багато років. Дід Каї Каллас – Едуард Алвер – був одним із засновників Естонської республіки у 1918 році.

Її батько Сійм Каллас уже в наші часи довгі роки також був прем’єром Естонії та єврокомісаром. «Наприкінці 1980-х він привіз 11-річну дочку до Східного Берліна, підвів її до Бранденбурзьких воріт, де тоді проходила Берлінська стіна, і сказав: «Вдихни глибоко, це – повітря свободи, яке йде з того боку», – пише німецький «Більд».

…Каллас впевнена: якщо Україна впаде, і росія виграє цю війну, тоді в усьому світі буде більше звірств, і не лише в Європі: «Ми зараз проживаємо свою історію в Україні, тому хочемо уникнути того, що сталося з нами. 50 років окупації, звірства, масові депортації, вбивства людей – все це пригнічувало нашу культуру. Ми хочемо цього уникнути. І тому наша оборона зараз розпочинається з України. Україна бореться з нашим ворогом», – вважає Кая Каллас.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Реклама Google

Telegram Channel