Курси НБУ $ 41.66 € 43.70
БАЗАРНА ПОДВІЙНА АРИФМЕТИКА

Волинь-нова

БАЗАРНА ПОДВІЙНА АРИФМЕТИКА

Щодня нам доводиться платити гроші за необхідні товари і послуги: за хліб, за проїзд в тролейбусі, за відвідування стоматолога, за тепло і гарячу воду... Взамін грошей нам видають: в магазині, крім товару, - чек, в тролейбусі - квиток, в банку - копію платіжки...


Щодня нам доводиться платити гроші за необхідні товари і послуги: за хліб, за проїзд в тролейбусі, за відвідування стоматолога, за тепло і гарячу воду... Взамін грошей нам видають: в магазині, крім товару, - чек, в тролейбусі - квиток, в банку - копію платіжки

Володимир БОЙКО

Як це не дивно, але й ось ці папірці, які бачите на знімку (див. фото) теж є оригіналами фінансових документів суворої звітності. Усі вони видані в один день, 28.07.09, вартість кожного обійшлася платнику в дві гривні. Видані вони одним і тим же контролером за право скористатися прилавком ринку «Привіз», що належить ТзОВ «Екопрод». Ці папірці - примітивні «самопали», та один із них чомусь помічений «галочкою» (а це ж про щось свідчить!), а от решта - чеки, віддруковані одним і тим же касовим апаратом. Та й на цьому ще дива не кінчаються: за кожний чек платили по 2 гривні, але через касовий апарат пройшло тільки 2,7 грн., бо цифра на одному з чеків примітивно «перемальована» з 0,7 на 2, таким чином, із десяти отриманих гривень буде оподатковано тільки 2 грн. 70 коп.!
У літню пору щоденний (!) врожай на цій «многотрудній ниві» становить близько тисячі гривень. І діється таке від часу заснування ринку. Мало того, що ці гроші не оподатковані. Їх можна використати для видачі зарплати готівкою окремим працівникам. А це знову ж таки уникнення від сплати податків в соціальні фонди.
Для того, аби дозволити ось таку системну «бухгалтерію», треба мати дуже надійний дах. Якщо взяти до уваги, що все те «господарство» належить п. Башкаленку, депутату обласної ради, а нині ще й керівнику волинських регіоналів, то все стає зрозуміло.
Якось в одному з номерів газети «Волинь-регіон» однодумці Башкаленка запитували у діючої влади: «Де гроші на пенсії, на дитячі садки, на заробітну плату вчителям і лікарям?..» Варто віддати належне волинським податківцям, які, очевидно, читають не тільки газету Башкаленка. Інше видання порадило де шукати ті гроші. Податківці налякали базарників, як солдат дівку, бо деякий час на ринку за право торгівлі видавали тільки чеки. Та незабаром вони знову стали витіснятися такими ж, як і раніше, «квитанціями».
Отже, регіонали, критикуючи діючу владу, мабуть, таки мають рацію. Влада, що не спроможна приструнити ділків, дійсно хирлява, недолуга, непотрібна.
Будемо сподіватися, що податківці, якщо вони дійсно хочуть навести лад в отій подвійній бухгалтерії і допомогти регіоналам, в тому числі діючому депутату обласної ради знайти гроші на пенсії та інші соціальні виплати, встановлять справжню суму від цього двогривневого збору. Для цього достатньо протягом двох-трьох днів порахувати, скільки ж людей з торбами приходять на ринок.
Не зайвим було б також нагадати всім учасникам торгівлі про спільну відповідальність за достовірність цього збору, розмістивши на ринку відповідну інформацію-попередження: адміністрація відповідає за розповсюдження липових квитанцій, а продавці - за те, що їх беруть. А то ж воно гарно звучать передвиборні гасла і різні піар-ходи опозиції - тільки коли йдеться про власні дії і чесність перед державою і людьми, чомусь виходить зовсім по-іншому.
Telegram Channel