
В Києві відбувається безпековий форум.
Порошенко: ратифікація угоди – це спроба вивести українсько-американські стосунки з глибокої кризи
Петро Порошенко під час включення з Київського безпекового форуму в ефірі Прямого каналу заявив, що ратифікація Угоди про створення інвестиційного фонду між Україною та США – це спроба вивести з глибокої кризи відносини зі стратегічним партнером
«Це зовсім не про гроші, зовсім не про корисні копалини і зовсім не про економіку. Це дуже символічна спроба вивести українсько – американські стосунки з глибокої кризи, де вони опинилися після 28 лютого після катастрофи в Овальному кабінеті», – сказав Порошенко.
Він також зауважив, що президент Зеленський раніше категорично заперечував можливість підписання угоди про копалини без гарантій безпеки. А після конфлікту на зустрічі з Трампом та його командою у Вашингтоні українська влада підтримала антиамериканську істерію, яка завдала непоправної шкоди обороноздатності країни.
«Ця криза потягнула за собою, перше, припинення надання нам розвідданих, друге – припинення фінансової допомоги, третє – припинення військової допомоги. І врешті-решт припинення надання нам ракет «Петріот» та артилерійських снарядів 155 калібру. За цю некомпетентність і безвідповідальність заплатили своїми життями, проблемами Збройні Сили України, воїни і Українська держава. І треба було придумати, як з цього виходити», – сказав Порошенко.
«Народ України має право отримати відповідь. Чи внаслідок цієї угоди ми можемо відповісти на питання, коли закінчиться війна? Це те, що сьогодні турбує абсолютну більшість українців. А що ми можемо відповісти на питання, коли буде припинений вогонь на постійній основі? Коли в Україну прийде мир? Бо не розподіл 50х50 корисних копалин, не термін, а позиція як закінчувати війну. І там про це не було ні слова», – зазначив пʼятий Президент.
Порошенко наголосив, що «Європейська Солідарність» наполягала на включенні в документ згадки про Кримську декларацію і загалом про територіальну цілісність України. А також про безпекову угоду між Україною і Сполученими Штатами, яку підписали Зеленський і Президент США Байден. «На жаль цією безпековою компонентою Верховна Рада, «слуги» не захотіли скористатися», – резюмував Порошенко.
«Дуже важливо було, що тему окупованих територій вдалося вирішити, і мова йде про підтвердження територіальної цілісності України. Бо попередньо в угоді значилося, що підтримується суверенітет, але не згадувалась територіальна цілісність. Це те, що вдалося зробити», – сказав Порошенко, інформує eurosolidarity.
