ЦИБУЛЯ-РІПКА З НАСІНИНИ - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.32 € 32.11

ЦИБУЛЯ-РІПКА З НАСІНИНИ

Висока ціна на дрібну цибулю-сіянку наводить на думку, що восени цибуля буде “золотою”. Але хочу втішити дачників, сільських господарів: можна виростити ріпку й з насіння...

Висока ціна на дрібну цибулю-сіянку наводить на думку, що восени цибуля буде “золотою”. Але хочу втішити дачників, сільських господарів: можна виростити ріпку й з насіння.
Життєвий цикл цибулі від насінини — три роки. Селекціонери запропонували технологію, яка дає змогу виростити сорти цибулі з насінини за рік. Найкраще сіяти цибулю після помідорів, огірків, капусти, перцю. Грунт перекопайте садовими вилами, внесіть добрива. Насіння слід брати лише тих сортів, які призначені для цієї мети. Висівати слід тоді, коли прикопаний грунт ущільниться (але можна і у день перекопування, утрамбувавши поверхню з допомогою дошки). Для кращого догляду ділянка повинна бути не ширшою 1,2 метра. На ущільненій поверхні паличкою намітьте рівці глибиною два сантиметри (на важких грунтах — не глибші 1,5 см), відстань між рядками повинна бути 18—20 сантиметрів. Щоб посіви не були загущеними, до насіння цибулі додайте трішки ранньої редиски, так званої “18-денки”.
Насіння цибулі сходить через 18—20 днів. За цей час грунт може вкритися кіркою, крізь яку насіння може не пробитися. Варто знати, що існує закономірність: якщо насіння посіяне густо, то раніше в’яжуться голівки, але вони будуть дрібними. Щоб виростити крупну цибулю, слід висівати насінини на відстані сантиметр одна від одної. Раджу це зробити на папері, змазаному клейстером. Тоді стрічку згорнути рулончиком і вкласти в рядок.
Перше розпушування грунту і боротьбу з бур’янами можна розпочати через 7—10 днів після сівби — проскородити грунт граблями поперек рядків (якщо не з’явилися сходи). Другий раз прополіть бур’яни, коли цибулинки матимуть 1—2 пірця.
Перше прорідження слід робити, коли з’явилися дружні сходи. Проривати рослини треба так, аби відстань між ними була не меншою 2—3 сантиметри. Другий раз проріджуйте через три тижні, залишайте найбільш розвинені рослини. Відстань між ними повинна бути 4—6 сантиметрів. Цибуля після сходів росте повільно і дуже страждає від бур’янів, які забирають від неї вологу та поживу. Тож у цей час треба її полоти, але не підгортати. Поживи їй вистачить, якщо ви при перекопуванні вносили в грунт добрива.
Галина УСІЙЧУК. с. Милуші Луцького району.