Курси НБУ $ 41.45 € 46.96

ТРИ НАЙПОШИРЕНІШІ ШАХРАЙСТВА

Прочитайте про них ще раз і зверніть особливу увагу на те, що потрібно робити, якщо ви все-таки потрапили на гачок до злочинців...

Прочитайте про них ще раз і зверніть особливу увагу на те, що потрібно робити, якщо ви все-таки потрапили на гачок до злочинців

Ситуація перша. Вам телефонує невідома особа і представляється працівником банку. Під приводом підвищення безпеки збереження коштів у розмові дізнається пін–код і номер картки, з якої потім може зняти гроші.
Ваші дії: Негайно звертайтеся у банк, звідки буцімто телефонували, щоб з’ясувати, чи справді дзвонили його працівники, або відразу сигналізуйте на гарячу лінію банку для блокування картки. Ніколи нікому не розголошуйте інформацію про свої фінансові заощадження!
Ситуація друга. У телефонній розмові невідома особа повідомляє вам, що з вашим родичем чи знайомим сталася надзвичайна подія — аварія або бійка, і просить передати певним людям гроші за «вирішення питань» різного характеру на користь родича. Найчастіше такі дзвінки бувають уночі. Як правило, чоловічий голос на іншому кінці дроту схвильовано говорить: «Мамо, мамо допоможи!» Потім слухавку бере інший чоловік, який каже: «Ваш син побив людину. Щоб його не посадили, необхідно заплатити певну суму». Іноді невідомий називає себе слідчим, який підтверджує, що родич чи знайомий потрапив у ДТП. Шахраї вказують номер банківського рахунку, на який треба переказати гроші, називають місце, куди потрібно їх привезти, чи пропонують під‘їхати і передати гроші особисто.
Ваші дії: Терміново зв’яжіться з родичами чи знайомими того, хто буцімто до вас телефонує, щоб з’ясувати його справжнє місцезнаходження, і дзвоніть на «102». Ні в якому разі не передавайте і не переказуйте кошти особам, які звертаються від імені родича чи знайомого.
Ситуація третя. Шахрайство в інтернеті. Найпоширеніші варіанти — обдурювання під час купівлі–продажу: ви розраховуєтеся, переказуючи кошти через банк, але товару не отримуєте; ви відсилаєте поштою товар «покупцю», але оплата за нього не надходить; ви повідомляєте в ході телефонної розмови «покупцю» свій банківський рахунок, а шахраї невдовзі знімають з нього ваші гроші.
Наприклад, жінка виставила в інтернеті оголошення про продаж мобільного телефону із номером своєї банківської картки, на яку потрібно переказати кошти за мобілку. Їй телефонує невідома особа і каже, що не може заплатити за покупку, бо у банківській системі стався збій. Щоб отримати гроші, продавець має продиктувати СМС–повідомлення, яке надійшло йому на телефон. Жінка називає код із СМС–повідомлення, а шахраї в цей час знімають кошти з її банківського рахунку. Злочинці можуть також сказати продавцю, що для переказу грошей на його картку необхідно підійти до банківського терміналу та ввести код, який вони продиктують. Знайте: якщо ви введете ці цифри, гроші з рахунку зникнуть!
Ваші дії: Не варто займатися операціями купівлі–продажу із незнайомими особами на відстані, переказувати кошти чи повідомляти інформацію про свої заощадження та номери рахунків, на яких вони лежать. Якщо шахраї все-таки витягли з вас інформацію про номер банківської картки чи пін–код, негайно звертайтеся на гарячу лінію банку для блокування вашого рахунку чи рахунку, на який переказали гроші за покупку.
Головне управління Національної поліції у Волинській області.
Telegram Channel