Курси НБУ $ 39.55 € 42.06

Полювання на велику рибу

«Розпочинаємо полювання на «велику рибу» – ця ключова теза у нещодавньому виступі на засіданні правового комітету Європарламенту нашого Генерального прокурора Юрія Луценка нагадала мені найвідомішу повість-притчу американця Ернеста Хемінгуея «Старий і море», яка вийшла у вересневому номері 1952 року журналу «Лайф»

Кость ГАРБАРЧУК, редактор відділу інформації, діяльності влади та місцевого самоврядування газети «Волинь-нова»


     
          Успіх книги був феноменальним, нині йому може позаздрити будь–який письменник світового рівня. За дві доби продали 5 мільйонів 318 тисяч примірників. Сучасники навіть назвали цей невеличкий твір нетлінним шедевром ХХ століття, а сам автор зізнався: «Здається, що нарешті я досяг того, над чим працював усе моє життя. Немає у світі нічого труднішого, ніж писати просту чесну прозу про людину. Спочатку необхідно вивчити те, про що пишеш, потім треба навчитися писати. На те й друге минає все життя…» Саме за повість «Старий і море» письменник отримав Пулітцерівську премію, а в 1954–му Хемінгуея нагородили Нобелівською премією з літератури.



Немає у світі нічого труднішого, ніж писати просту чесну прозу про людину.



     Сюжет твору доволі простий. Головний герой – старий рибалка Сантьяго має репутацію невдахи, адже він 84 дні виходив у море і не зловив жодної рибини. Якби не його юний друг, хлопчик Манолін, старий міг би померти з голоду. Але Сантьяго не здається. На 85–й день у морі наживку заковтнула велетенська рибина, з якою він змагався три дні і три ночі. На зворотному шляху старий рибалка завзято та виснажливо боровся з агресивними акулами. Хижаки повністю пошматували його здобич і на берег упертий кубинець привіз лише кістяк від свого гігантського улову…
     Цими днями минає 55 років, як обірвав свій земний шлях письменник Ернест Хемінгуей. Так і не вийшовши зі стану важкої депресії після тривалого лікування, недільного ранку 2 липня 1961–го в маленькому містечку Кетчум, що в штаті Айдахо, у власному будинку він вклав два патрони у свою мисливську рушницю і натиснув на курок…
     Але його повість про неймовірну силу людського духу та волю до перемоги – «Старий і море» – пережила автора. Вона й далі надихає нові покоління на рішучі дії і вчить не здаватися. Думаю, прискіпливий та досвідчений книголюб Юрій Луценко її читав. Там є ключова фраза, яка давно стала афоризмом: «Людина створена не для того, щоб терпіти поразку. Людину можна знищити, але не можна перемогти»…
     Наш Генеральний прокурор, як старий та досвідчений рибалка Сантьяго, відразу після своєї гучної заяви розпочав полювання на «велику рибу». Тепер головне, щоб його майбутню здобич не вкрали ненажерливі акули.


 


 

Telegram Channel