Подбайте про суницю - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.67 € 31.37
Подбайте про суницю

Волинь-нова

Подбайте про суницю

Чимало волинян культивують цю смачну, запашну ягоду, що дозріває раніше за інші. Зараз час подбати про неї

Дмитро БУБЛИКЯкщо ви не встигли зробити це з осені, прочистіть плантацію від старого і пошкодженого листя, квітконосів, засохлих ягід. Саме вони є джерелом сірої гнилі та різних шкідників.Ретельно обстежте грядки, «поранену» зелень разом із лялечками й відкладеними яйцями зріжте та спаліть.Дуже небезпечні малинно-суничний довгоносик, суничний листоїд і різні пильщики або трачі. Вони з’являються в період оголення бутонів, коли температура поверхні ґрунту становить 12 — 13 градусів тепла. Шкідники вигризають або повністю з’їдають молоде листя, яке буріє і всихає.
Тому ретельно обстежте грядки, «поранену» зелень разом із лялечками й відкладеними яйцями зріжте та спаліть. Обробіть рослини перед цвітінням карбофосом. Можна використати 10–відсоткову емульсію або 10–відсотковий порошок. Останній треба замочити з розрахунку 75 г на 10 л води. Застосовувати нітрофен не рекомендують, хоч іноді й вдаються до цього препарату.
Є призабутий рецепт підживлення суниць. До добрив додайте трохи звичайної марганцівки. І теоретики, і практики засвідчують: окрім підвищення врожаю, ягоди будуть більшими та солодшими.