Зіпсували Хомкові свято - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.91 € 33.15
Зіпсували Хомкові свято

Волинь-нова

Зіпсували Хомкові свято

19 грудня на майдані Незалежності у Рівному міський голова засвітив головну ялинку міста. Ще у серпні Володимир Хомко заявив, що цього року на новорічне дерево куплять нову ілюмінацію, яку він начебто сам вибирав, — ​на цілих 1,5 млн гривень. Гроші виділили, проте «Міськсвітло», яке мало закупити гірлянди, тендер не провело, тож довелося засвічувати пану Хомку старі «вогники»

За задумом міської влади, цьогорічна ялинка мала би виблискувати білим. За півтора мільйона бюджетних гривень планували купити 82 20-метрові світлодіодні гірлянди, 30 світлодіодних «Сфер», шість «гірляндних штор», одну зірку на верхівку, 45 восьмикутних зірок та 20 «орнаментів». Тендер на закупівлю ілюмінації оголосило комунальне підприємство міської ради «Міськсвітло» ще у жовтні, проте наприкінці листопада торги визнало такими, що не відбулися. Бо тендерний комітет відмовив усім п’ятьом учасникам, які подали пропозиції. Зокрема – «Епіцентру», який давав можливість місту зекономити півмільйона гривень на ілюмінації. Як йдеться у відмові, підприємство пропонувало не такі гірлянди.

Загалом цьогорічна центральна ялинка заввишки 25 метрів обійшлася Рівному у 80 тисяч гривень. 4,8 тисячі заплатили Костопільському держлісгоспу за саме дерево, а решту коштів — ​за його довіз до обласного центру, монтування, прикрашання та демонтаж 22 січня.

Проводити ще один тендер «Міськсвітло» не стало, зважаючи на те, що не встигло б до 19 грудня. Проте, за словами головного інженера Віталія Грищука, комунальне підприємство планує закупити хоча б кілька нових гірлянд за власні кошти, а ще перепрограмує старі, аби ті блимали не так, як торік.

Загалом цьогорічна центральна ялинка заввишки 25 метрів обійшлася Рівному у 80 тисяч гривень. 4,8 тис. грн заплатили Костопільському держлісгоспу за саме дерево, а решту коштів — ​за його довіз до обласного центру, монтування, прикрашання та демонтаж 22 січня.

На цьому новорічні витрати Рівненської міськради не завершуються. По 60 тис. грн із міської казни заплановано на проведення фестивалю духовного співу «Різдвяні піснеспіви» та фестивалю вуличних вертепів і вуличних музик «Нова радість стала». 100 тисяч гривень виділили на святкування Дня святого Миколая та новорічних ранків. Частина цих коштів витрачена на придбання подарунків дітям пільгових категорій населення, зокрема дітям атовців, яких у Рівному понад 1300, та дітям працівників освіти.

Розпоряджаються коштами, виділеними на Новорічно-Різдвяні свята, три управління міськради: ЖКГ, освіти та культури. Вони є і організаторами всіх святкових офіційних заходів у Рівному. Натомість, у Львові та Києві організацією святкувань займаються не чиновники, а приватні структури, які виграють конкурси міської влади. Так, у Києві цього року з міського бюджету виділили на святкування 4,5 млн грн, а загалом свята столиці обійдуться у 27 мільйонів. Решту суми на веселощі для киян шукає серед меценатів та інших громадських організацій

ГО «Столичні ініціативи», що кілька років поспіль виграє конкурси київської влади.

Левко ЗАБРІДНИЙ