Ірина Варвинець билася і за себе, і за збірну - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.98 € 33.53
Ірина Варвинець билася  і за себе, і за збірну

«Ми — чемпіони!» (Дмитро Підручний, Артем Прима, Ірина Варвинець і Юлія Журавок).

Фото із сайту biathlon.com.ua.

Ірина Варвинець билася і за себе, і за збірну

25–річна чернігівчанка на Чемпіонаті Європи в італійському Ріднау у чотирьох гонках здобула 2 золоті і 1 срібну нагороду, а також 5–те місце в індивідуальній гонці

Одразу скажемо, що на відкриту першість Старого кон­ти­ненту майже всі збірні приїхали другим складом, оскільки найсильніший готується до Зимової Олімпіади, яка стартує в Південній Кореї вже 9 лютого. Тому возвеличувати до небес досягнення української біатлоністки і успіх нашої команди, яка була потужно представлена, в змішаній естафеті не варто.

Проте звання чемпіон Європи ніхто не відміняв. А Ірина Варвинець колись буде розповідати своїм внукам, що взимку 2018–го в італійському Ріднау на першості континенту вона двічі здобувала «золото» і одного разу — «срібло» (загалом на чемпіонатах Європи в неї вже 4 «золота», 2 «срібла» і 2 «бронзи»). Та й 5–те місце в індивідуальній гонці чого варте.

Ірина Варвинець на чемпіонатах Європи вже здобула  4 «золота», 2 «срібла» і 2 «бронзи».

Проте особлива заслуга її у командній вікторії в змішаній естафеті. Адже Юлія Журавок після першого етапу передала естафету Ірині Варвинець аж 13–ю, проте Ірина зуміла вивести команду на 5–те місце, максимально скоротивши відставання до медального п’єдесталу. А тут нарешті вистрілили й наші козаки — і Артем Прима, який передав свою естафету вже лідером, і Дмитро Підручний, котрий не дозволив сильному росіянину Олександру Логінову відібрати в нас «золото» і тим самим вивів Україну на 2–ге загальнокомандне місце.

Молодці! Проте ці 3 медалі на Чемпіонаті Європи ми б поміняли на будь–яку одну з Олімпіади–2018. А тут нам прогнозують лише одну «бронзу» в жіночій естафеті. Хоча наші тренери зараз, переконаний, ламають голови над тим, кого з команди на неї поставити. Адже Анастасія Меркушина та Ірина Варвинець стріляють краще і швидше за будь–кого із «золотої четвірки» Ігор–2014: Валю Семеренко, Віту Семеренко, Юлію Джиму і Олену Підгрушну. А тепер Варвинець ще й набрала ходу…

Медальний залік Чемпіонату Європи-2018:
Країна З С Б Всього
1 Франція 2 2 1 5
2 Україна 2 1 0 3
3 Росія 1 2 2 5
4 Норвегія 1 0 1 2
5 Австрія 1 0 1 2
5 Латвія 1 0 1 2
7 Болгарія 0 1 1 2
8 Чехія 0 1 0 1
8 Німеччина 0 1 0 1
10 Японія 0 0 1 1
10 США 0 0 1 1.

Петро ПАС.