Курси НБУ $ 39.38 € 42.32
«Відафінити» АЕК не вдалося – ​аби греки тепер у Києві нас не «віддинамили»

Старань найрудішої динамівської чуприни задля перемоги виявилося замало.

Фото із сайту uefa.com.

Підопічні Олександра Хацкевича в другому таймі чи то у футбол грали, чи то дурня клеїли…

Ліга Європи. 1/16 фіналу. Перший матч. АЕК (Афіни, Греція) — ​«Динамо» (Київ, Україна) — ​1:1 (0:1 — ​Віктор Циганков, 19 хв.; 1:1– Астріт Айдаревіч, 80 хв.)

15 лютого. Афіни. Олімпійський стадіон — ​«Спірос Луїс». Головний суддя Карлос дель Серро Гранде (Мадрид, Іспанія).

«Офіційний» календарний рік київським динамівцям випало відкривати єврокубковим матчем у Греції. Суперником підопічних Олександра Хацкевича в 1/16 фіналу Ліги Європи жереб визначив афінський АЕК. Уже в дебюті поєдинку на футбольному майданчику в буквальному розумінні пролилася кров — ​розсічення зазнав Денис Гармаш. Лікарям довелося оперативно накладати гравцю еластичну пов’язку у вигляді такої собі «панчохи».

Витримавши стартову активність суперника, кияни ближче до середини першого тайму таки відкрили рахунок! На 19–й хвилині Дерліс Гонсалес уперто продерся правим флангом і прострілив у центр штрафного на Віктора Циганкова — ​рудоволосий півзахисник «Динамо» не схибив!

Греки забили гол, на який — ​будьмо відвертими — ​заслужено «награли».

А ось у другому таймі динамівці якось надто помітно почали віддавати ініціативу суперникам. Небезпечні моменти біля воріт гостей почали виникати один за одним. І за 10 хвилин до кінця основного часу господарі таки досягли бажаного. Голкіпер киян Денис Бойко, вочевидь, трішки помилився у виборі позиції, а швед балканського походження Астріт Айдаревіч з метра у порожні ворота головою влучив без проблем. Греки забили гол, на який — ​будьмо відвертими — ​заслужено «награли».

Загалом єврокубкову нічию 1:1 на виїзді можна було б вважати цілком прийнятним результатом, якби це була Ліга чемпіонів, а суперником — ​«Реал», «Баварія» чи «Манчестер Сіті».

А в «лігоєвропівському» поєдинку з АЕКом хотілося, чесно кажучи, бачити інше «Динамо» та інший результат.

Натомість 22 лютого у Києві (пряма трансляція о 20:00 на телеканалі «2+2») підопічні Хацкевича муситимуть фактично починати все спочатку. Зокрема, й сподіваючись на «полегшення» у вигляді відсутності у складі грецького клубу боснійського захисника Огнена Враньєша та хорватського нападника Марка Ліваї. Вони пропускатимуть поєдинок через перебір «гірчичників».

За воротами

Олександр ХАЦКЕВИЧ, головний тренер «Динамо»:

«Ми не виграли, але й не програли, адже позаду тільки перший тайм протистояння. Вдалося забити на чужому полі, але не вдалося довести гру до перемоги. Потрібно було використовувати контратаки, грати сміливіше. У другому таймі ми вже більше позиційно оборонялися. Володіння м’ячем переважало у команди суперника. В плані руху першу гру хлопці витримали, і тепер з кожною грою ми повинні додавати».