Люксембуржці не серби — їм багато не заб’єш? (відео)

Удар львів’янина Романа Яремчука приносить збірній України 16-ту перемогу у Львові (було ще дві нічиїх – і жодної поразки!).

Фото ua-football.com.

Хай там як, але на екваторі дистанції підопічні Андрія Шевченка опинилися у просто казковій турнірній ситуації

Чемпіонат Європи з футболу 2020 року, кваліфікація. Група В. 4 тур. Україна — ​Люксембург — ​1:0 (Роман Яремчук, 6 хв.).

10 червня. Львів. Стадіон «Арена Львів». Головний суддя Петер Кралович (Словаччина).

Після вікопомної феєрії триденної давнини у поєдинку із сербами душа українських уболівальників просто вимагала продовження футбольного банкету!

Водночас здоровий глузд підказував: легко нам точно не буде…

Так воно в підсумку і сталося. Хоча нашим і вдалося забити швидкий м’яч — ​вже на шостій хвилині. Вийшов він суто «бельгійським»: атакувальний півзахисник «Генка» Роман Маліновський навісив, а нападник «Гента» Роман Яремчук головою переправив м’яч у ворота Ентоні Моріса — ​голкіпера так само бельгійського клубу «Віртон» (виступає не у найсильнішому тамтешньому дивізіоні).

Не пам’ятаю в історії, щоб дві гри команда провела на одному стадіоні і він був такий заповнений.

Особливо радісно за Романа Яремчука. У перших шести іграх за Національну збірну хлопцеві ніяк не вдавалося забити. А ось у рідному Львові Романа неначе прорвало: гол — ​Сербії, гол — ​Люксембургу! Так тримати, козаче!

Далі ми мали ще кілька нагод забити, проте пропустили у відповідь — ​на щастя, мав місце мінімальний офсайд і суддя не зарахував гол.

У другому таймі підопічні Шевченка діяли обережніше, часом вдаючись навіть до маленьких хитрощів, які давали змогу виграти хвилину-другу… Це було навіть трохи прикро — ​адже грали ж таки не проти Португалії з її Кріштіану Роналду. Проте «Арена Львів» вибачала навіть це — ​і знову скандувала: «Шева! Шева!»

Одним словом, легкою здобиччю збірна Люксембургу для «тризубих» і вдруге не стала. На щастя, все закінчилося добре, і ми знову поклали у свою скарбничку три очка у протистоянні з цією таки доволі непростою командою…

Дивимося огляд матчу:

За воротами

Андрій ШЕВЧЕНКО, головний тренер Національної збірної України:

«Склад, який переміг, не міняють. Хлопці були в гарному стані. Розумів, що хтось буде втомлюватися. Було видно, що Караваєв втрачає сили, але в нас випав Бутко. Вирішили, що ставити гравця, який там ніколи не виступав, буде неправильно.

У нас є три очка. Новий газон на третій день після Сербії? Думаю, він був у блискучому стані. Мабуть, найкращий газон станом на сьогодні в Україні. Мотиваційна промова перед гравцями? Мої слова ідуть від серця. Якщо хлопці відчули мою енергію, значить, я підібрав правильні.

Чому були настільки різні тайми і так важко грати з Люксембургом? По-перше, це друга спарена гра, яка завжди дається важко. Після Сербії було також непросто. Головне — ​це перемога. Потрібно було реалізовувати моменти в першому таймі. Ризикувати ніхто не хотів, а сили трохи покидали після перерви. Тому збірна відійшла назад. Намагалися вже після виходу з оборони в атаку забити гол. Були не тільки гольові моменти, а й передумови до них.

Я дуже вдячний Львову за такий теплий прийом. Не пам’ятаю в історії, щоб дві гри команда провела на одному стадіоні і він був такий заповнений. Дякую вам, ми взяли тут 6 очок».

Наступну гру збірна України проведе 7 вересня на виїзді проти Литви.