З дороги, Італіє, — ​козаки їдуть у фінал! (відео)

Київський динамівець Сергій Булеца забив надважливий гол італійцям.

Фото xsport.ua.

Футбольний світ уже пороззявляв роти, а здолаємо Південну Корею — ​у всіх щелепи повідпадають…

Чемпіонат світу з футболу U 20. 1/2 фіналу. Україна U 20 — ​Італія U 20–1:0 (Сергій Булеца, 65 хв.)

11 червня. Гдиня (Польща). Муніципальний стадіон «ГОСіР». 7776 глядачів. Головний суддя Рафаел Клаус (Бразилія).

Найвищим досягненням українців на ЧС U 20 досі була стадія 1/8 на турнірі 2015 року, де ми в серії післяматчевих пенальті поступилися Сенегалу. Два роки тому — ​2017-го — ​«синьо-жовті» навіть не були учасниками фінальної частини змагань, що відбувалася у Південній Кореї.

А ось на ЧС 2019 збірна України встановлює рекорд за рекордом: вихід у чвертьфінал, у півфінал — ​а тепер і у фінал!!!

З італійцями було непереливки — ​це абсолютно передбачувано. Але наша юнь таки їх зробила!

Єдиний гол у середині другого тайму забив київський динамівець Сергій Булеца, який відгукнувся на вивірений фланговий простріл гравця донецького «Шахтаря» Юхима Коноплі.

Для Булеци цей гол став уже третім на турнірі (раніше Сергій забивав збірним США U 20 та Панами U 20), а для Коноплі третьою стала гольова передача (до цього Юхим двічі асистував Данилові Сікану в поєдинку з тими ж таки панамцями).

Невдовзі одноклубник Булеци Владислав Супряга мав подвоювати перевагу українців, проте пробив повз ворота, вийшовши сам на сам із голкіпером італійців Алессандро Пліццарі.

А на 79-й хвилині підопічні Олександра Петракова лишилися в меншості — ​другу жовту одержав чи не ключовий гравець нашої збірної Денис Попов.

Це були вкрай непрості хвилини для «тризубих». Адже феноменальна здатність італійських футболістів видряпувати порятунок на останніх хвилинах і секундах давно відома.

І в доданий арбітром час суперник, здавалося б, таки досягнув бажаного. М’яч (і таки ж красиво!) влетів у ворота Андрія Луніна.

Проте удару гравця збірної Італії U 20, ймовірно, передувало порушення ним правил. Арбітр вдався до перегляду відеоповтору й таки не зарахував гол! Обуренню тренерського штабу та гравців суперника не було меж — ​але з повтору справді очевидно, що «їхній» — ​«нашому» перед своїм диво-ударом заціджує ліктем у ніс!

Коли ж нарешті прозвучав фінальний свисток, 61-річний Олександр Петраков здійснив такий ривок радости футбольним полем, неначе він не головний тренер, а наймолодший і найспритніший гравець цієї збірної!

Ура! Ми у фіналі чемпіонату світу! А нашим суперником стала команда Південної Кореї U 20, яка перемогла Еквадор U 20–1:0.

І вже післязавтра, у суботу, 15 червня, ми з усіх сил триматимемо кулаки — ​о 19.00 у польському Лодзі (до речі, з Волині — ​рукою подати, тож цілком можна і гайнути!) наші молоді козаки битимуться за звання чемпіонів світу!

За воротами

Олександр ПЕТРАКОВ, головний тренер збірної України U 20:

«Я дуже щасливий, що ми перемогли. Задоволений хлопцями — ​це їхнє досягнення. Задоволений і своїми помічниками, адже тренерсько-адміністративний штаб дуже багато працював. Вони разом зробили цю справу. Також хотів би привітати наших уболівальників. Якщо ми порадували когось в Україні, то дуже цьому раді…

А Сергія Булецу я знаю п’ять років. Чудовий хлопець, росте хороший футболіст. Він молодець, що забив вирішальний м’яч, але виділяти когось окремо не стану. Буду акцентувати увагу на всій команді, яка заслужила цю перемогу. Ну а Сергія, гравця київського «Динамо», вітаю з тим, що він приніс нам вихід до фіналу.

Скасований гол італійців? Я не бачив цього епізоду. Але капітан Валерій Бондар сказав, що суперник просто вдарив його ліктем. Добре, що є справедливість, і суддя прийняв логічне й правильне рішення. Я вже думав, що ми не витримаємо в додатковий час, адже грали вдесятьох, замін не було… Та, як то кажуть, Бог нам допоміг».