А якби ще арбітр призначив пенальті у ворота «Шахтаря»…

Протягом якихось трьох хвилин настрій гравців обох команд змінився на кардинально протилежний.

Фото 24tv.ua.

Київське «Динамо» другий рік поспіль везе з Одеси Суперкубок України!

«Динамо» (Київ) — ​«Шахтар» (Донецьк) — ​2:1 (0:1 — ​Алан Патрік, 45+3 хв; 1:1 — ​Микита Бурда, 80 хв; 2:1 — ​Денис Гармаш, 83 хв).

У першому таймі найреальнішу нагоду в складі «біло–синіх» мав Беньямін Вербич, якого на прекрасну позицію вивів 27–річний новачок команди Олександр Караваєв (13–літнім хлопчаком опинився у клубній системі «Шахтаря», проте так і не одержав можливості зіграти за основну команду бодай один матч, як і Олександр Зінченко чи Руслан Маліновський), проте удар словенця було заблоковано.

Натомість «Шахтар» до перерви був значно активнішим і цікавішим. І коли вже здавалося, що команди підуть відпочивати за рахунку 0:0, «гірники» таки забили! На компенсованих арбітром хвилинах біля воріт «Динамо» виникла справжнісінька «пожежа». Та аж так, що «виносити» м’яч довелося… Артемові Бєсєдіну, який опинився на останньому рубежі оборони. Щоправда, вийшло це не надто вдало — ​прямісінько на Алана Патріка. Бразилець не схибив, поціливши у вільний кут воріт киян!

«Гол у роздягальню» після доволі невиразного першого тайму — ​здавалося, що «Динамо» після перерви врятує лише справжнісіньке геройство. І гравці столичного клубу під завісу другого тайму його таки створили!

Спочатку Микита Бурда виграв верхову боротьбу в Жуніора Мораєса (якого у Києві, звісно, і досі вважають лютим зрадником) і зрівняв рахунок після подачі кутового. А за три хвилини ніхто інший, як Денис Гармаш, одержавши передачу від уругвайця Карлоса де Пени, вивів киян уперед! Здавалося, що пробити запальному динамівцю вже не вдасться, проте треба знати, яким подразником для цього гравця є «Шахтар»! Уже падаючи, він таки спромігся шедеврально копнути м’яча, який, пройшовши між ногами Давида Хочолави, пірнув під самісіньку штангу воріт Андрія П’ятова!

2:1 — ​феєрична перемога «Динамо» (не так за змістом гри, як з огляду на здобутий результат), яка трішки підсолоджує гіркоту загалом не надто вдалого попереднього сезону, а Олександрові Хацкевичу дає змогу дещо впевненіше дивитися в майбутнє. У роздягальні ж киян після поєдинку коїлося щось несусвітнє. Партнери натхненно танцювали і співали пісні, головним героєм яких був, ну звісно, Гармаш!

До речі, тепер і «Динамо», і «Шахтар» є восьмиразовими володарями Суперкубка України. А ось в очних поєдинках за цей трофей кияни повели вже з рахунком 7:5.

«Шахтар» більше володів м’ячем та добре виходив із оборони в атаку, проводив стрімкі комбінації, але вони не скористалися зі своїх шансів.

За воротами

Олександр ХАЦКЕВИЧ, головний тренер «Динамо»:

«Найпрекрасніше — це рахунок на табло. Хлопці витерпіли. Перед грою сказали їм, що якщо ми є чинними володарями трофею, то не маємо права його віддавати.

Так, «Шахтар» більше володів м’ячем та добре виходив із оборони в атаку, проводив стрімкі комбінації, але вони не скористалися зі своїх шансів, а ми свої реалізували. При цьому хочеться звернути увагу на епізод із порушенням правил проти Гармаша у штрафному майданчику «гірників», коли свисток арбітра промовчав».

Луїш КАШТРУ, головний тренер «Шахтаря»:

«Те, що у нас за матч вдвічі більше ударів і кутових, показує обсяг роботи в атаці. Ми були дуже цілеспрямованими, без проблем добиралися до воріт суперника — не вистачило лише реалізації. Так, це не голи, але дані, які говорять нам про те, що «Шахтар» добре показав себе.

Однак зараз немає жодного сенсу тягнути на себе ковдру. «Динамо» виграло матч. Важко приймати, але це правда».

Мирослав СТУПАР, відомий у минулому український арбітр (коментуючи дії головного судді матчу Віталія Романова в ігровому епізоді за участю Дениса Гармаша і Тараса Степаненка):

«Арбітр перебував поруч з епіцентром подій, однак втратив концентрацію уваги. Гармаш у штрафному майданчику прибрав м’яч під себе, а Степаненко вдарив його по нозі. Романов продовжив гру, хоча якби система VAR працювала в повноцінному режимі, то було б інше рішення. Бо фол Степаненка заслуговував на призначення одинадцятиметрового удару. Романов зрештою повинен був або вказати на пенальті, або ж карати Гармаша за симуляцію. А він прийняв взагалі третє рішення».

«Сил немає, падаю, але в останній момент б’ю великим пальцем…»

29-річний півзахисник київського «Динамо» Денис Гармаш, герой матчу за Суперкубок 2019, розповів партнерам по команді, як йому вдалося забити переможний гол

— Летить м’яч, я його зупиняю. Назад падаю, тому що сил немає. Але в останній момент б’ю великим пальцем, ось так! Піднімаю голову — ​м’яч у воротах. І я побіг радіти, — ​пояснив Гармаш у роздягальні.

— Чиї то бутси, скажи? — ​перепитав його воротар Денис Бойко.

— Твої, — ​відповів Гармаш.

28 липня в матчі за Суперкубок України 2019 в Одесі київське «Динамо» здобуло вольову перемогу над донецьким «Шахтарем» із рахунком — ​2:1, забивши два голи наприкінці поєдинку. На м’яч бразильця Алана Патріка (45 +3 хв) відповіли разючими ударами українці Микита Бурда (80 хв) і Денис Гармаш (83 хв — ​обоє на фото).