Волинський краєзнавчий музей заполонили рушники - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.70 € 30.00
Волинський краєзнавчий музей заполонили рушники

Представлені експонати репрезентують локальні особливості традиційної волинської вишивки і ткання.

Леонід Максимов/МПВ

Волинський краєзнавчий музей заполонили рушники

В основі етнографічної виставки «Колорит волинського рушника» – вишиті та ткані рушники з фондів музею

Представлені експонати датуються першою половиною та серединою ХХ ст. і репрезентують локальні особливості традиційної волинської вишивки і ткання, інформує Музейний простір Волині. Також у виставковому залі розміщені предмети побуту волинян та поліщуків (знаряддя обробітку льону і конопель, гончарні вироби та ін.), фотоматеріали, що знайомлять відвідувачів із темою використання рушників у побуті, родинній та календарній обрядовості краю.

Захід з нагоди відкриття виставки розпочала Євгенія Ковальчук, заступник директора з наукової роботи музею, яка розповіла присутнім про формування колекції рушників та виставкову роботу закладу. Представила виставку Оксана Моренчук, в.о. завідувача відділу етнографії.

Волинська вишивальниця Оксана Бойко розповіла про одну із найдавніших вишивальних технік – занизування.

На відкритті виставки була присутня Оксана Пузняк – член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, досвідчена вишивальниця, яка розповіла про історію вишивки й техніки нанесення узорів на полотно.

Також своїми враженнями від представлених експонатів поділилася волинська вишивальниця Оксана Бойко. Вона розповіла про одну із найдавніших вишивальних технік – занизування, якою вишиває сама та навчає цьому мистецтву підростаюче покоління.

Захід відвідали учні недільної школи «Добрий Ангел» храму Святого Духа ПЦУ села Великий Омеляник Луцького району. Для усіх присутніх вони представили власноруч виготовлені парафінові віночки, що були як і рушники невід’ємним атрибутом весілля, а їх викладач – Світлана Сидун, розповіла, як відроджує з учнями забуті традиції, а також наголосила, що надзвичайно важливо сьогодні досліджувати звичаї та обряди нашого краю, матеріальну культуру волинян, та передавати ці знання дітям.

Колись такі рушники були у кожній хаті.
Колись такі рушники були у кожній хаті.

Член Національної спілки майстрів народного мистецтва України Оксана Пузняк розповіла про історію вишивки й техніки нанесення узорів на полотно.