Мемуари Джона Болтона: «Порошенко хотів ще більше американської зброї» - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.17 € 33.35
Мемуари Джона Болтона: «Порошенко хотів ще більше американської зброї»

Високопосадовець Сполучених Штатів підтвердив, що п’ятому Президенту України вдавалося тримати міцну антипутінську коаліцію у світі.

Фото kyivpost.com.

Мемуари Джона Болтона: «Порошенко хотів ще більше американської зброї»

У спогадах «Кімната, де це сталося: мемуари Білого дому» колишній радник президента США з національної безпеки розповів про свою участь у параді в День Незалежності України і згадав, на які слова Петра Олексійовича українці реагували найбільш бурхливо

Джон Болтон згадує, що прилетів до Києва і взяв участь у параді до Дня Незалежності у 2018 році. «Моя перша велика зустріч із самою Україною під час роботи в Адміністрації Трампа відбулася в 2018–му, коли я прилетів до Києва, щоб відзначити 24 серпня річницю проголошення незалежності України від Радянського Союзу. Джим Маттіс (міністр оборони) відвідував таку церемонію в 2017 році, відчуваючи, як і я, наскільки важливо демонструвати рішучість США у підтримці подальшої самостійності та життєздатності України. Зважаючи на односторонню анексію Криму, а також очевидну допомогу Росії та контроль над «опозиційними» силами на Сході України, ця стурбованість була далеко не гіпотетичною», — пише Болтон.

«Я стояв на платформі разом із Президентом Петром Порошенком та вісьмома чи десятьма членами його уряду… Незважаючи на те, що парад нагадував першотравневу урочистість на Красній площі столиці СРСР часів Холодної війни, політично він був зовсім іншим. Виступ Порошенка був надзвичайно антиросійським, і найгучніші оплески йому пролунали, коли він пообіцяв створити автокефальний (незалежний від Москви) Український православний церковний патріархат», — згадує Джон Болтон.

— Виступ Порошенка був надзвичайно антиросійським, і найгучніші оплески йому пролунали, коли він пообіцяв створити автокефальний (незалежний від Москви) Український православний церковний патріархат, — згадує Джон Болтон.

«Під час параду Порошенко кілька разів дякував мені за надане США обладнання і зброю, яку було видно прямо на параді, та за підрозділ Національної гвардії штату Теннессі, який крокував з іншими вояками НАТО, дислокованими в Україні для підготовки місцевих військовиків», — зазначає ексрадник очільника Білого дому.

Він також згадує, що Петро Олексійович під час урочистого прийому говорив про бажання придбати ще більше зброї у США для ЗСУ. «Ми обговорили політику безпеки України, особливо стосовно Росії та загроз, які вона несе не лише у військовому плані, а також зусилля Москви зірвати вибори в Україні у 2019 році», — розповів Болтон.

Колишній радник Трампа також пише про те, що Росія наважилась на військову агресію, бо наша держава у 2008 році не отримала перспективи членства у НАТО.

«Україна перебуває під інтенсивним московським політичним та економічним тиском. У 2014 році Москва організувала нелегітимну анексію Криму після військового втручання, це перша після 1945 року зміна європейських кордонів за допомогою військової сили. Російські частини залишилися дислокованими по всій території Донбасу на Сході України, підтримуючи і фактично керуючи там сепаратистськими угрупованнями. Цей важливий московсько–американський диспут доводить, що через відмову вчасно прийняти Україну до НАТО ця велика, критично важлива країна залишилася вразливою до зусиль Путіна відновити кремлівську гегемонію на теренах колишнього Радянського Союзу. На саміті НАТО в Бухаресті у квітні 2008 року Адміністрація Буша намагалася запросити Грузію й Україну до членства в НАТО, але проти цього виступили європейці, особливо Німеччина та Франція. Трагічні наслідки стали очевидними вже в серпні, коли російські війська вторглися у Грузію, фактично залишивши дві провінції під контролем Москви, і такими вони зостаються донині. Страждання України почалися пізніше, але схема була такою ж», — пише Болтон.

Дарія КЛИЧ.


Передрук або відтворення у будь-якій формі цього матеріалу без письмової згоди volyn.com.ua заборонено.